Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pop3 downloader

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@SevanAKAL)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Firmada mail sunucusu dışardan host ediliyor. Outlooklar pop3 üzerinden mailleri alıyorlar. Yapmak istediğim işlem mailleri bir sunucu vasıtasıyla downlad etmek ve bu mailleri terminallere post etmek. Dolayısıyla maillar server üzerinde depolanmış olacak ve yedekleme işlemi tek bir noktadan tamamlanmış olacak. Sistem kablonet üzerinden internete çıkıyor. Exchange gibi mail sunucuları kullanamıyorum çünkü ip blokları blacklist oluyor bu tip genel servis sağlayıcılarda. Bu tip bir yazılım varsa mx ve ptr kayıtları yapmadan arada sadece maillari arşivlemiş de olacağım.

Saygılarımla şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 27/03/2017 23:49

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

pop3 download özelliği olan bir mta ile talebinizi gerçekleştirebilir.

http://kb.kerio.com/product/kerio-connect/server-configuration/mail-delivery-and-dns-records/configuring-pop3-connection-1538.html

ayrıca lokal bir mta konumlandırabilirsiniz, hat tarafında blacklist durumları için smtp servis kullanırsanız, sorun yaşamazsınız.

sadece arşivleme için mail store öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2017 02:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2011/03/27/mapilab-pop3-connector-ile-pop3-maillerin-exchange-server-uzerinden-dagitimi.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2017 16:10

Paylaş: