Forum

Toplı Maillerde Abo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Toplı Maillerde Abonelikten Çık Seçeneği.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
594 Görüntüleme
(@ErdemFirat)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizde Gmail kullanıyoruz. Bayilerimize toplu mail gönderiyoruz. 

Şimdi müşterilerimize de toplu mail gönderme düşüncemiz var fakat Abonelikten çık seneği de talep ediliyor.

Bu işlemler nasıl olur hiçbir fikrim yok yapanlar nasıl yapıyor onu da bilemediğim için fikrinizi almak isterim.

Gmail ile bu işi çözebilirmiyim. Yada hiç uğraşmadan direkt x firmasından destek mi alayım ? 

Gönderildi : 17/03/2017 13:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32982
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Gmail de böyle bir seçenek olacagini sanmiyorum çünkü bunun için sizin alicilarin merkezi bir veri tabaninda tutulmasi ve link e tiklaninca otomatik çikmasi lazim, varsa da ben bilmiyor olabilirim

Eger bu ticari bir hizmet ise ve buradan para kazaniliyor ise bence bunun için uygun bir hizmet almak en mantiklisi

ITSTACK olarak yani ticari olarak bu sirket ile çalisiyoruz çok Memnunuz

http://www.inboxmailmarketing.com/

ÇözümPark olarak ise SendLoop ile çalisiyoruz ondan da memnunuz

https://sendloop.com/

Bence her iki firmayi da inceleyip size uygun olan ile çalisabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/03/2017 15:54

(@ErdemFirat)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan bey,

Öncelikle makaleleriniz ve bıkmadan verdiğiniz öneriler ve yardımlar için çok teşekkürler.

Gmail tarafında dün biraz kurcaladım ve birşeyler buldum. Gmail de grup oluşturup üyeleri ekledikten sonra üyelere mail gönderdiğimizde üyenin mailinde gruptan çık seçeneği geliyor ve üye gruptan çıktıktan sonra listeden otomatik çıkıyor.Ama grup yöneticisine herhangi bir bildirim düşmüyor.

Bizim tarafta bu mailleri gönderecek olan kullanıcıya db den direk mail listesi çekilip veriliyor ve kullanıcı bu adresleri kopyalayıp gmail den atıyor. 

Bu yüzden gruptan çıkan kullanıcı bildirimi gelmediğinden dolayı istenilmedi. (Aslında her ekledikleri üyeyi bir listede tutup her yeni gelen gruba eklenebilir).

Verdiğiniz siteleri inceleyeceğim. 

Gönderildi : 18/03/2017 13:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba, rica ederim, keske herkes kiymetimizi bu sekilde bilse 🙂

Tam ben bunu söyleyecektim, yani eger bu bir is ise kurumsal ihtiyaçlar olur ve bu tarz eklemeler yapildiginda daha önce sizden mail almak istemeyenlerin bir daha listeye eklenmemesi gerekir.

bence profesyonel hizmet almak en dogrusu.

size basarilar.

Not: ÇözümPark veya ITSTACK ismini vererek indirim isteyebilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/03/2017 17:41

(@mehmetugur)
Gönderiler: 267
Reputable Member

Merhaba,

Aradan biraz zaman geçmiş ama şimdi konunuzu gördüğüm için yinede yazmak istedim. Mailchimp tavsiye ederim. Onda da gmail gibi grup oluşturup kampanya tanımlıyorsunuz. Mailin en altında abonelikten çık var. Onda da her çıkan kişii için size bildirim yapılıyor. Umarım işinize yarar.

https://mailchimp.com

Gönderildi : 15/04/2017 18:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

Aradan biraz zaman geçmiş ama şimdi konunuzu gördüğüm için yinede yazmak istedim. Mailchimp tavsiye ederim. Onda da gmail gibi grup oluşturup kampanya tanımlıyorsunuz. Mailin en altında abonelikten çık var. Onda da her çıkan kişii için size bildirim yapılıyor. Umarım işinize yarar.

Bu tür ücretli her firmada standart bir özelliktir bu.

Gönderildi : 16/04/2017 14:17

(@mehmetugur)
Gönderiler: 267
Reputable Member

Merhaba,

Bahsettiğim özellikten aylık 12000, günlük 2000 mail gönderim limitini aşmamak şartıyla bahsedilen özellik ücretsiz olarak kullanılıyor. (Bizzat kullanıyorum)

Gönderildi : 16/04/2017 20:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

Bahsettiğim özellikten aylık 12000, günlük 2000 mail gönderim limitini aşmamak şartıyla bahsedilen özellik ücretsiz olarak kullanılıyor. (Bizzat kullanıyorum)

Mehmet bey sanırım siz cümleyi yanlış anladınız.

Şimdi soru ben toplu mail gönderiyorum ama burada X bir hizmet istiyorum oldu, bizde ücretsiz bunu zor olduğunu ama bakın ticari sitelerde bunun olacağını söyledim.

Sonra siz örnek verdiniz, ben de bununda ticari bir site olduğu için normal olduğunu söyledim.

Siz şimdi ben ücretsiz kullanıyorum diyorsunuz ama toplu mail gönderiminde müşterinin ne kadar mail sitediği yazılmamış ki? 15.000 istiyor ise, 150.000 istiyor ise 1.5 Milyon istiyor ise?

Özetle eğer bu ticari bir iş ise bu hizmeti veren yüzlerde firma var ama yerli ama yabancı, hizmeti satın alır kullanırsınız.

Yok sizde olduğu gibi ücretsiz bir şekilde sunulan işinizi görüyor ise ne mutlu size. Bu da bir çözüm tabiki.

Gönderildi : 16/04/2017 20:44

Paylaş: