Forum

mail hacklenmesi ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail hacklenmesi hakkında

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@nevzataltiparmak)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhabalar,

Bugün başımıza gelen olayı sizinle paylaşıp çözüm önerilerinizi bekliyorum.Müşterimize attıgımız bir maili ki ekte pdf dosyasındaki siparişin banka bilgilerini 3.sahıs değiştirerek müşterimize sanki bizdenmiş gibi göndermiş ancak herşey bire bir aynı sadece banka bilgilerini değiştirmiş.Şayet farkına varmasaydık faklı bir hesaba para transferi olacak ve magdur olacaktır.Kontrollerde ipsini bulduk ancak ne yapabilirizki brazilya da bir yer olarak gösteriyor.Bu tarz sahtekarlıkların önüne nasıl geçebiliriz.

Gönderildi : 06/02/2017 19:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

Kullandığınız mailserver nedir ?

Gönderildi : 26/02/2017 03:36

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Geçmiş olsun. Sorun sizin sunucudan mı yoksa karşı tarafın sunucusundan mı kaynakanıyor. Kendi sunucunuzda bir kontrol ediniz gönderilen dosya aynı mı? Alıcı tarafına bir bakınız sunucuda gelen dosyaların oluşturma tarihleri aynı mı? Ekli dosya ve mail metin dosyası genelde ayrı ayrı tutulur. En azından sorunun nerden kaynaklandığını daha kolay öğrenmiş olursunuz.

Bir de kullandığınız mail sunucusu nedir?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 26/02/2017 10:02

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Geçmiş olsun hocam bu aralar özellikle son 1 haftadır aşırı derecede virüslü mailler geliyor bize de. Dikkatli olmak lazım. Adamlar işleri artık çok geliştirdiler sağlam bir önlem almadan bu işten başınız çok ağrır. Ben de şimdi bunlarla nasıl başa çıkarım diye çözüm arıyorum.

Gönderildi : 08/03/2017 12:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Enes Bey,

Eğer mail tarafında on-prem bir çözüm kulllanıyorsanız en azından bulut tabalı bir tarama ürünü deneyebilirsiniz.

Bizim pek çok müşterimizde benzer sorunlar vardı, Office 365 EOP + ATP birde TM Cloud App Security ile nerede ise hiç mail kaçırmayacak şekilde güzel bir yapı kurabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2017 16:35

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Merhaba Hakan Bey , Telekomdan Bulutt Exchange hizmeti alıyoruz. Telekom ile bir görüşme yaptım problemi bildirdim spam filtresi uygulanacağı söylendi ama telekoma pek de güvenmiyorum. Sorun yine devam ederse dediğiniz gibi yapacağım.

İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 20/03/2017 12:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda

Office 365 + ATP

veya

Office 365 + Trend Micro Clodu App Security = Bunu biz müşterilerimize veriyoruz çok başarılı bir kombinasyon oluyor, %99 spam + crptolocker kesiyor. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/03/2017 14:13

Paylaş: