Forum

Excange server 2010...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excange server 2010 da mail hesabı tanımlayıp client 2010 outlook da hesabı kurmak

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
597 Görüntüleme
(@ozgurbicik)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle kolay gelsin. 

Sistem : 2008 server  üzerinde 2010 exchange server yüklü

Client : Win  pro.+ office 2010

Sorun :Exchange server da tanımladığım mail kullanıcısını client ın outlook unda kuramıyorum.Şifre kabul etmiyor. Şayet sistemde bir problemim yoksa adımlarımı check etmem için kısaca sekmeleri yazabilir misiniz?

Hata : Client dan zaten başka hesabımın olduğu outlook uma yeni mail hesabını ikinci mail olarak tanımlamak istediğimde. outlook u kapatıp açmam isteniyor ardından küçük bir windows güvenlik penceresi çıkarak " Bu eylemi tamamlamak için outlook çevrim içi veya bağlı olmanız gerekir diyor. Diğer mail adresimden giriş yapınca sorun olmuyor

Teşekkürler.

****Ben kendi adımlarımı da yazayım. Exhange serverdan active directory user's and computers dan sirket.local kısmına girip new object-users açıyorum mail ve şifresini verip onaylıyorum.* Ayrıca exchange management console den de denedim.

Gönderildi : 07/12/2016 14:46

(@ozgurbicik)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Ben kendi adımlarımı da yazayım. Exhange serverdan aktive directory user's and computers dan sirket.local kısmına girip new object-users açıyorum mail ve şifresini verip onaylıyorum.

Gönderildi : 07/12/2016 14:52

Paylaş: