Forum

Zimbra gelen maille...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zimbra gelen maillerde ***UNCHECKED*** etiketi hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
968 Görüntüleme
(@HasanHEYBELiOGLU)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba.

Bugün itibariyle gelen bütün maillerin konu başlığına ***UNCHECKED* etiketi ekleniyor. Araştırmalarımda internette ClamAV ya da antivirus servislerinin kapalı olmasıyla alakalı olduğu yazıyor ancak servisler çalışıyor. Hatta emin olmak adına restartladım. Bu sorunu başka yaşayan var mı?

Gönderildi : 22/10/2016 23:51

(@HasanHEYBELiOGLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bir forumda ramin arttırılınca sorunun düzeldiği yazılmış. Uyguladım ve sorunum şu an çözüldü. Ancak kalıcı çözüm olur mu bilemedim. 

Gönderildi : 23/10/2016 01:05

(@HasanHEYBELiOGLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ne yazıkki sorun çözülmedi. Şu adreste Sorunun Clam AV nin db güncellemesinden kaynaklandığı ve Zimbranın 8.06 veöncesi sürümlerinin bundan etkilendiği yazıyor.  https://wiki.zimbra.com/wiki/ClamAV_DB_update_leads_to_**UNCHECKED**_in_all_messages

İşin kötü tarafı clamd.log dosyası diski dolduracak kadar şişti. Bu dosyayı sağlıklı olarak nasıl temizleyeceğim hakkında fikri olan varmı?

Gönderildi : 24/10/2016 03:17

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

av tarafında yaşadınız bu sorunu, referans adres içeriğinde belirtildiği gibi, manual update yolu ile çözüm üretebilirsiniz.

clamd.log tarafını güncellemeden sonra tekrar bakalım.

zimbra vm ise, snapshot veya clone ile update işlemini gerçekleştirmeniz, daha sağlıklı olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/10/2016 16:30

Paylaş: