Forum

webmailden giden ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

webmailden giden mail outlook veya thunderbird den gitmiyor

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,186 Görüntüleme
(@berkbagdatlioglu)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar ;

pc den (outlook veya thunderbird) göndermeye çalıştığımız maillerde anında gönderilemedi maili alıyorum.

ama webmailden sıkıntısız gidiyor bu bir kaç bilgisayarda böyle farklı kullanıcılarda kimisi outlook kullanıyor kimisi thunderbird sizce neden olabilir

virüs programı olarak trendmicro kullanıyorum firewall olarak ise watchguard acaba bunlarda yapmam gereken bi ayar mı var yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler  

Gönderildi : 28/04/2015 15:04

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

yeni oluşan bir sorun mu daha önceden de yaşıyormuydunuz. Sunucu loglarından erişim isteğiniz geliyor mu. Ayrıca bazı web sunucular sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneği ile çalışıyor bu ayarı yapmanız gerekebilir. Bu seçenekler sıralanır biraz daha detay ve log verirseniz daha kesin yanıtlar verilebilir.

Gönderildi : 28/04/2015 15:11

(@SalimAKOZ)
Gönderiler: 200
Estimable Member

webmail üzerinden sıkıntısız gönderiyorsanız neden Outlook veya thunderbird kullanmak istiyorsunuz. Bu belirttiğiniz program( thunderbird gibi ) pop hizmetini kullanır.

Gönderildi : 28/04/2015 17:17

(@berkbagdatlioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

From: Sistem Yöneticisi 
Sent: Monday, April 27, 2015 10:12 AM
To: '[email protected]'
Subject: Teslim Edilemedi:kotonteks

İletiniz, belirlenen alıcılardan bazılarına veya tümüne ulaşmadı.

Konu:	RE: adsasd
      Tarih:	27.04.2015 10:12

Aşağıdaki alıcılara ulaşılamadı:

'[email protected]',27.04.2015 10:12
            554 5.7.1 <[email protected]>: Relay access denied

Gönderildi : 28/04/2015 18:17

(@berkbagdatlioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Daha önce olan bir sorun değildi yeni oldu. Bu sorun bir kaç kişide mevcut ahmet kullanıcısı mehmet kullanıcısına gönderemiyor ama hasan kullanıcısı mehmet kullanıcısına sıkıntısız gönderiyor. 
Webmail kullanmak sıkıntılı kotamız az ve arşiv yönünden dolayı outlook veya thunderbird kullanıyoruz

Gönderildi : 28/04/2015 18:20

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

bu sunucu ayarlarınızdan kaynaklanıyor. Relay tanımlarınızı kontrol ediniz.

Gönderildi : 28/04/2015 18:21

(@SalimAKOZ)
Estimable Member

mail gönderimi yapamadığınız pc üzerinde Outlook ayarlarında giden sunucu ve gelişmiş sekmesindeki kısımları doldurdunuz mu ?

yalnız halen şunu anlayamadım. Webmail senkronize olarak çalışır. Sizin istediğiniz şekilde ayarlama yapıldığı zaman POP3 hizmetini kullanacaktır ve ara ara sıkıntılara yol açacaktır.

Gönderildi : 28/04/2015 18:25

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Sunucuda kurulu mail server nedir.

Gönderen kullanıcılar aynı domain demi?

Gönderen kullanıcı farklı domainlere gönderimde sorun yaşıyormu?

Ayrıca sunucuda bu işlem için oluşan loglar nelerdir. 

Gönderildi : 28/04/2015 18:25

(@berkbagdatlioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mail hizmetini dışarıdan alıyoruz Hosting firmasından

Gönderen kullanıcıların hepsi domainde

zaten sorunu şirket içinde yaşamıyoruz dışarıya gönderimde sorun yaşıyoruz

Gönderildi : 28/04/2015 18:32

(@SalimAKOZ)
Estimable Member

Öncelikle , önceki Post'unuzda bazı kullanıcıların problemsiz şekilde mail alıp gönderdiğini belirtmişsiniz. Sadece belirli kullanıcılarda mı bu problemi yaşıyorsunuz yoksa tüm kullanıcılarınız mı bu problemi yaşıyorsunuz.

örneğin ; Şirket içindeki Ahmet userı , şirket içindeki tüm userlara mail atabiliyor fakat x bir domaindeki usera mail mi atamıyor. 

yoksa bu x domainindeki usera sizin şirketinizdeki hiçbir user mı mail atamıyor ? 

bence en sağlıklısı Hosting firmanız ile bu problemi görüşmeniz. Zaten cpanel üzerinden sizin müdahele edebileceğiniz kısımlar sınırlıdır. 

Gönderildi : 28/04/2015 18:49

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Mail hizmetini dışarıdan alıyoruz Hosting firmasından

Gönderen kullanıcıların hepsi domainde

zaten sorunu şirket içinde yaşamıyoruz dışarıya gönderimde sorun yaşıyoruz

Ben sizin bu açıklamanızdan sorunu anlayamadım. Zaten sunucu yönetimi sizde değilse daha önceden de böyle bir sorun olmuyorsa arkadaşınızın da dediği gibi hosting firmanız ile görüşün. 

Gönderildi : 28/04/2015 19:48

(@h-ibrahimbenli)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Hosting hizmetini hangi hosting firmasından alıyorsunuz?

Şu gibi senaryolar olabiliyor;

-Mail birden fazla bilgisayarda kuru ise bazen hacking olarak algılayıp thunderbird ve outlooktan göndermiyor ama

webmailden gönderebiliyor.

-Sunucu hizmetini aldığınız firmadan sebep arada mailler gitmeyebiliyor.Özellikle tuhunderbird de..(çok yaşıyorum)

-Problem kesin çözümü ise hosting hizmetini aldığınız firma ile irtibata geçin açık bir ticket taciz edin....Çünkü genel olarak büyük hosting firmaları kısa sürede dönüş yapmıyor.Ya da problemi müşteriye yıkmaya çalışıyor. 

Gönderildi : 20/05/2015 18:33

(@IlkerAhmet)
Gönderiler: 4
Active Member

Sorunu nasıl hallettiğinize dair bi cevap yazabilirmisiniz? 

merhaba arkadaşlar ;

pc den (outlook veya thunderbird) göndermeye çalıştığımız maillerde anında gönderilemedi maili alıyorum.

ama webmailden sıkıntısız gidiyor bu bir kaç bilgisayarda böyle farklı kullanıcılarda kimisi outlook kullanıyor kimisi thunderbird sizce neden olabilir

virüs programı olarak trendmicro kullanıyorum firewall olarak ise watchguard acaba bunlarda yapmam gereken bi ayar mı var yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler  

Gönderildi : 18/09/2017 20:57

Paylaş: