Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

server üzerinden mail gönderemiyorum

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@kumraldemircan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

merhaba merak mail 2003 server kullanıyorum

2-3 gündür sunucu mail gönderimi yapmış ve gece 3 ile 6 arası yapıyormuş.

ilk önce plesk connect hatası 10055 verdi ilk login sayfasına girişte ama sistemde diğer herşey normal gözüküyordu. Plesk login err dosyasının boyutu 1.3 gb olmuş onu sildim.Düzeldi. Daha sonrada meral mail mail gönderim hatası veriyordu, retry klasörünü boşaltıp tekrar servisini çalıştırdım.

bu seferde webmail üzerinden mail gönderirken 

could not send message 550 5.7.1 ... we do not relay hatası geliyor mail gönderemiyor sistem 

outlook üzerinden atılanlar sunucuya geliyor  ama gönderim yapmıyor sunucu.

Relay kısmını açtım ve mailler gönderilmeye başladı fakat gece yine open relay olduğu için spam mail göndermeye başladı. Relay kapattığımda ise  yukarıdaki hatayı veriyor yine.

Ne yapabilirim, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim 

Gönderildi : 14/05/2014 12:45

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Relay içn sunucu iplerini yazıp denermisiniz onun haricinde hiç bir ip'ye relay izni vermeyin.

Gönderildi : 14/05/2014 20:00

(@kumraldemircan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

herhangi bi şey değiştirmedim ama outlooktan mail atabiliyorum sadece webmail üzerinde atarken we do not relay hatası veriyor.

Birde close relay dedim fakat yine mail gönderilmeye çalışıyor log file dosyasın şişiyor devamlı ve onun içinde de we do not relat hatası var.Bu robot sistemi nasıl engelleyebilirim. close relaydan dolayı mail gönderemiyor ama makinaya trafik ve diske devamlı log yazdırıyor.

ilginize teşekkürler 

Gönderildi : 15/05/2014 06:32

Paylaş: