Forum

hmail server dışarı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hmail server dışarıdan mail alınması için ne yapmam gerekiyor.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@muratcenk)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

hmail server kurulumu yaptım local den mail alışverişi yapabilir yorum. Ama dışarıdan bana gelen mailleri benim sistemime nasıl girileceğini çözemedim.info.anadoluguzellik.com adresine dışarıdan mail attıklarında bu mail bana ulaşacağına nasıl yapılandıracağım. Hosting şirketine kendi statik ip tanımlatmam mı gerekiyor veya bu işlemler nasıl yapılıyor. Sistemimde sonicwall 250m  var  bunun üzerinden  25portunu ve sabit ip yönlendirdim.

Yardımcı olabilirmişsiniz. 

Teşekkürler. 

Gönderildi : 08/01/2014 14:00

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

exchange için hazırlanmıştır fakat siz farklı bir iş yapmayacaksınız öncelikle 4.maddeden itibaren burayı okuyun : http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2012/07/29/exchange-mail-serveri-dis-dunyaya-acmak-exchange-2013-exchange-2010-exchange-2007.aspx  

mail almanızı sağlayacak kayıt dns üzerinde mx kaydıdır. kendi ipnize yönelik bir mx kaydını hosting firmanızdan ekletmelisiniz. ekletirken mx preference değerinin sizin yeni açtırdığınız kayıt için düşük olmasına dikkat edin.

sonicwall üzerinde 25.portu içerideki sunucunuza yönlendirmelisiniz. 110 ve 587yi de yönlendirin.

adsl kullanıyorsanız 25.portunuzun açık olup olmadığını ISPden kontrol ettirin. 

Gönderildi : 08/01/2014 15:32

Paylaş: