Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hotmail spf hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
680 Görüntüleme
(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member
Konu başlatıcı

Bir kaç gündür yaşadığım bir sorunun sebebini anlamadım, bilen birileri çıkabilir diye buraya yazmayı uygun gördüm.

Hotmail da yolladığım tüm mailler önemsiz kutusuna düşüyordu, bende sebebini anlamak için mailin header kısmına baktım.

Authentication-Results: hotmail.com; spf=temperror  hatasını gördüm.

DNS serverdeki kayıtları kontrol ettim, mx,spf kayıtları doğru. Spf kayıtlarında hata var mı diye kontrol etmek için, aynı domain üzerinden gmail, yandex, mynet, yahoo basta olmak üzere 10 farklı noktaya mail attım. Attığım mailin header kısımlara baktım spf=pass diyerek doğruladı.

Bu hotmaildeki sorunun sebebi nedir acaba...

Gönderildi : 30/12/2013 02:10

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Bir kaç gündür yaşadığım bir sorunun sebebini anlamadım, bilen birileri çıkabilir diye buraya yazmayı uygun gördüm.

Hotmail da yolladığım tüm mailler önemsiz kutusuna düşüyordu, bende sebebini anlamak için mailin header kısmına baktım.

Authentication-Results: hotmail.com; spf=temperror  hatasını gördüm.

DNS serverdeki kayıtları kontrol ettim, mx,spf kayıtları doğru. Spf kayıtlarında hata var mı diye kontrol etmek için, aynı domain üzerinden gmail, yandex, mynet, yahoo basta olmak üzere 10 farklı noktaya mail attım. Attığım mailin header kısımlara baktım spf=pass diyerek doğruladı.

Bu hotmaildeki sorunun sebebi nedir acaba...

Merhaba,

Hotmail SPF sistemi biraz ayrıntılı olarak işliyor. SenderID sayfası üzerinden SPF inizi oluşturup SenderID başvurusu yapmanız gerekiyor.  

Konu ile ilgili google üzerinden SenderID yazarsanız yazılmış makalelere ulaşabilirsiniz.

Iyi çalışmalar. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 30/12/2013 03:16

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member
Konu başlatıcı

Tüm sunucularda spf pass sekinde iken sadece hotmailde spf temperror hatasını veriyor.

spf kayıtlarında hata olsa tüm mail sunucularda hatalı algılaması gerekiyor.

sebebini anlamış değilim.

Microsoft.com attığımız maillerde spf pass olarak görünüyor. Okumadığım makale, yazı kalmadı.

Tam bir sonuca varamadım.

Gönderildi : 30/12/2013 05:45

Paylaş: