Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

OST dosyası açma sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
1,456 Görüntüleme
(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Exchange serverimizda ekli olan bir kullanıcımız vardı. Outlook hesaplarına ekledim ve posta gönder al dedim. %Appdata%\Local\Microsoft\Outlook altında bir .ost dosyası oluşturdu kullanıcı ile ilgili. bu ost dosyasını elde ettikten sonra kullanıcıyı domainden sildim. doğal olarak exchange hesabı da silinmiş oldu. sonra aynı kullanıcı adıyla aynı kullanıcı için hesap oluşturdum. ve yeni bir exchange hesabı da oluşturdum. şimdi o eski ost dosyasındaki mailleri yeni hesabın içine eklemek istiyorum. ama ost dosyasını açamıyorum. pst dosyasına da dönüştüremedim. acil yardım edin ne yapmalıyım.

Gönderildi : 10/10/2013 12:21

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar,

Mailbox sunucunuza bağlanıp Disconneted Mailbox sekmesi aldında kullanıcının olup olmadığını kontrol edebilir misiniz? Eğer kullanıcı orada var ise AD üzerinden kullanıcıyı oluşturup sonra disconnect olmuş hesaba sağ tıklayıp hesabı geri bağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 10/10/2013 12:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhabalar,

Mailbox sunucunuza bağlanıp Disconneted Mailbox sekmesi aldında kullanıcının olup olmadığını kontrol edebilir misiniz? Eğer kullanıcı orada var ise AD üzerinden kullanıcıyı oluşturup sonra disconnect olmuş hesaba sağ tıklayıp hesabı geri bağlayabilirsiniz.

Hocamın belirttiği sizin işleminiz için en ideal senaryo fakat bu işi bu şekilde çözme imkanını yitirmişseniz ost yi pst yapan tool almalısınız. Genelde ücretsiz olmuyorlar. Bu aşamadan sonra pstyi outlook üzerine bağlayıp ost içine sürükle bırak ile taşıyabilirsiniz. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/10/2013 23:25

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Merhaba Ahmet bey,

Lütfen forum kurallarını inceler misiniz? 

Gönderildi : 11/10/2013 00:50

Paylaş: