Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Toplu mail gönderme, VDS sunucu ayarları

13 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,615 Görüntüleme
(@osmanustalar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Toplu mail gönderme olayları nasıl yapılıyor?

VDS sunucu ile bu işlemler nasıl başarılabilir?

Boş yeni bir VDS sunucu alsam, izlemem gereken yol nasıldır?

Günlük toplam 1000-3000 mail kadar göndermek istiyoruz.

Bu toplu mail gönderme hizmeti veren firmalar, ip'leri blacklistten nasıl koruyorlar?

Spam'a düşmeden mailbox'a nasıl geliyor?

Gönderildi : 22/05/2013 03:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

toplu mail gönderimini bir firma üzerinden yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.

yok ben para vermek istemiyorum derseniz kendi sunucunuz üzerinden alacağınız 5-10 liralık bir domain ile mail atımı yapabilirsiniz. bunun için geliştirilmiş uygulamalar var ve sizin belirlediğiniz listedeki 3000 kişiye tek tek mail atıyormuş gibi hareket ediyor.

yani bir mail atıyor 15-20 sn bekliyor gibi. 

Gönderildi : 22/05/2013 11:59

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Mümin Hocamın dediklerine ek olarak sunucu üzerindeki farklı ip adreslerinden çıkış yapabiliyorlar yada farklı mail serverları tanımlayarak random gönderim yapmalarını sağlayabiliyorsunuz. Ama bunları sizin yapmanız maliyetli olacaktır. bu nedenle bir firma ile çalışmanız hem daha ekonomik hemde daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.

Gönderildi : 30/05/2013 12:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Toplu mila kullanımı için http://mailchimp.com/ kullanabilrisiniz.

Gönderildi : 12/06/2013 18:33

(@caneryazici)
Gönderiler: 8
Active Member

Toplu Mail Sunucu arıyorsanız Hemen Toplu Mail öneririm. En azından adam akıllı gidiyor mailleri. 7/24 desteği var.

Gönderildi : 12/02/2014 19:18

(@KenanAKSOY)
Gönderiler: 1
New Member

Güncel mail adresi için http://www.reklamturkey.com/?page_id=537 bu adresten facebook güncel mail adreslerine ulaşabilirsin. 

Gönderildi : 25/04/2014 17:40

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

tek bir sunucudan toplu mail göndermek, sağlıklı olmaz.

cluster yapısı ile en az 3 sunucu üzerinden gönderirsen sağlıklı olur.

sunucuların önüne birde security gateway eklemen gerekiyor, o da maillerin spama takılmaması içindir.

Bu saydıklarım oldukça maliyetli oluyor.. En güzeli Google kurumsal mail hizmetini kullanmaktan yana.. 

Gönderildi : 26/04/2014 05:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ustalarım merhaba benim sorum şu : vds sunucudan izinli  SMTP mail gönderiyoruz aldıgımız mailhost / domain ile 

biriken mailleri nereden silebilirim bilmiyorum hostta cpanel kurulu 

Gönderildi : 27/04/2014 18:40

(@Anonim)

tek bir sunucudan toplu mail göndermek, sağlıklı olmaz.

cluster yapısı ile en az 3 sunucu üzerinden gönderirsen sağlıklı olur.

sunucuların önüne birde security gateway eklemen gerekiyor, o da maillerin spama takılmaması içindir.

Bu saydıklarım oldukça maliyetli oluyor.. En güzeli Google kurumsal mail hizmetini kullanmaktan yana.. 

merhaba bu sağlayacak tavsiye ettiğiniz bir kurum varmıdır. 

Gönderildi : 13/05/2014 04:40

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

bultensepeti.com u kullanmıştım çok başarılı bir mail yönetim yazılımları var. Listenizin dogruluğunu kontrol ediyor sağlam olan maillere gönderiyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 13/05/2014 11:58

(@Anonim)

mert bey, bu dediğiniz ayarlamalarıda yapıp teslim eden bir firma varmı tanıdığınız

Gönderildi : 18/05/2014 17:36

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Cluster işlemleri mail sunucuları için şart değildir burada önemli olan çok sayıda ip ve düzgün çalışan bir program. Mail sunucunuzun cluster olması sadece bir sunucuda sorun olduğu zaman diğer sunucudan çalışmaya devam etmesine yarar. Maillerin SPAM a düşmesine bir çözümü olmaz. 

Çok fazla ip adresini 1 yada 2 sunucuda kullanmak isterseniz Türkiyede biraz uçuk fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu işi firmanızın tanıtım mailleri için yapacaksanız hiç uğraşmayıp toplu mail gönderim için kullanılaran bülten gönderim firmaları var bunlarla çalışın. Ama bu işi hizmet olarak yapıp ürün olarak satmak istiyorsanız o zaman ciddi bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Gönderildi : 18/05/2014 20:06

(@emrahduman)
Gönderiler: 1
New Member

Spam in birçok sebebi olabiliyor bu domain ip de olur hazırlanan gönderi de... 

Toplu gönderimlerde ise spam olarak algılanmamak neredeyse kaçınılmaz. Bu konuda en iyi çözüm mail marketing sistemlerinden destek almak ve her gönderim öncesinde olası hatalar ve spam algılanma olasılıkları test edilmelidir. 

İzinli mail listelerinize toplu mail pazarlama yapmaya çalışırken boş yere spam damgası yemeyin.  

Gönderildi : 02/06/2014 13:57

Paylaş: