Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail trafik sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@ahmetyuruk)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba ; yazdığım sorun bu bölümle alakalı mı bilmiyorum o yüzden yanlış yazdıysam şimdiden kusura bakmayın. 

Yasal yollardan temin edilmiş yaklaşık 1.000.000 a yakın e-mail list elimizde mevcuttur. İzinli pazarlama çerçevesinde bu e-maillere duyuru bülten vs. göndermek istiyoruz. Fakat şöyle bir sorunla karşılaştık.

Gönderecek olduğumuz e-mail'i html olarak tasarladık ve web sitemize dosyaları upload ettik. toplam boyut 159 kb. mail göndermeye başladıktan bir süre sonra web sitemizin trafiğinin bittiğini farkettik. haliyle maillerin yarısı bile gitmeden durdurmak zorunda kaldık .

Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim ki trafik sorun olmasın ve istediğim kadar mail gönderebileyim. ?

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum . 

Gönderildi : 23/10/2012 14:16

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

o zaman resimleri ve html dosyasını mailinizin için gömmeniz gerekecek bu durumda da karşı tarafa SPAM olarak düşebilir.

Gönderildi : 23/10/2012 18:44

(@ahmetyuruk)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

şöyle bir şey yapabilir miyim ?

mail dosyalarını google drive veya dropbox vb... gibi bir bulut sunucuda host edip o şekilde gönderirsem acaba  sorun olurmu ? gönderen e-mail olarak g-mail kullansam.. trafik sorunu aşabilir miyim ?

Gönderildi : 29/10/2012 13:09

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

benim fikrim dropbox gibi hostlardan veriyi o şekilde çekemeyebilirsiniz, gerçi hiç denemedim fakat. hizliresim.com adresine resimleri yüklediğimde direk link verebiliyor onun içine gömülerek mailide tamamiyle html olacak şekilde  css i de içine gömdüğünüzde problem düzeliceğini düşünüyorum

Gönderildi : 29/10/2012 14:19

Paylaş: