Forum

Exchange 2003 Queue...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Queue temizleme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
592 Görüntüleme
(@AlkanDogan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2003 kullanıyorum. Birsüre önce Relay yedim ve queue içerisinde yaklaşık 69000 tane mail birikmişti. Queue root' undan manuel olarak temizledim fakat Exchange System Manager içerisinde Queue içerisine girdiğimde hala 1011 adet bekleyen mail varmış gibi görünüyor ve trafik hala tutarsız.

Bu mailler içerisinde herhangi birine "find messages" ardından sağ klik yapıp "delete no NDR" seçeneğini göremiyorum. 

Bunları nasıl temizleyeceğim artık bilemiyorum ve lütfen acil yardım personel mail alamıyor...

Teşekkürler,

Gönderildi : 26/09/2012 22:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

message queue db vardır exchange 2003'ün kurulu olduğu dizinde (exchange 2010 için C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\TransportRoles\data\Queue) ve exchange servislerini stop edip o DB'yi silerseniz (bütün mailler temizlenir) servisler start edince yenisi oluşturulur ve temizlnemiş olması gerekiyor.

Gönderildi : 27/09/2012 11:38

(@AlkanDogan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Queue klasörünü kaldırmama müsade etminyor "access denied" içeriğinde ortlama 15000 adet dosya var bundan dolayı 100 tanesini silmek bile 2 saat sürüyor.

c:program files\exchsrvr\mailroot\vs1\queue klasörünün altında fakat buradan silsem dahi System manager' de dosya olarak görünüyor system manager da nasıl sileceğim bu konuda sıkıştım.

Teşekkürler,

Gönderildi : 01/10/2012 15:51

Paylaş: