Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gmail Türkçe Karakter Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,260 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

bir gmail hesabı aldım ve açtığımda hotmail adresimdeki tüm mailleri ve bilgileri içe aktarmayı öneriyordu aktar dedim maillerim geldi.ancak çoğunda türkçe karakter sorunu var düzgün görüntüleyemiyorum.ve nette o kadar araştırdım yazılanları hep uyguladım chrome ve explorer olmak üzere iki tarayıcıda denedim yok olmuyor.en bir yerde tarama verilerini silin diyordu onu da denedim yok.nasıl halledebilirim?

Gönderildi : 26/09/2012 14:22

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hiç mi bu durumla karşılaşan fikri olan yok?

Gönderildi : 27/09/2012 12:43

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

hotmail ayarlarındaki karakter setini gmail deki karakter seti ile karşılaştırabiliyorsan sorunu çözebilirsin diye düşünüyorum. Hotmail de neyse gmail de de onu seçersen düzelir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 27/09/2012 13:14

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ikisi de türkçe ama bir değişiklik yok maalesef

Gönderildi : 27/09/2012 17:11

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Hotmail hesabından gmail hesabına bir mail gönderdiğinde düzgün görebiliyor musun? Bi de export özelliğini tek bir mail ile deneyebiliyorsan export sırasındaki seçenekleri tekrar gözden geçirebilirsin. Export yerine import özelliği varsa onu da deneyebilirsin.

Gönderildi : 28/09/2012 11:46

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hotmailden gmaile gönderdim hiçbir sorun yok.ama dediğim gibi hotmaildekileri gmaile alırken olmuş ve anlamıyorum hepsi de değil kimisi.bunu sözüne ettiğiniz import export olayını anlayamadım sonuçta gmail hesabı alırken hemen bir seçenek çıkıyor evet deyip adresinizi girince alıyor özellikle yaptığım bir ayar yok yani.

Gönderildi : 28/09/2012 12:38

Paylaş: