Forum

Mail enable - Switc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail enable - Switch on message submission

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@emretekin)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba ms2003 uzerine plesk 9 kurdum ve mailenable de birlikte kuruldu sorunum icerde tum hesaplara mail atarken disari atamiyorum(disardan geliyor) bunun uzerine bircok cozum yolu denedim revers-ip, 25 587 portu, guvenlik duvarlari, mailenable ayarlari, pekcok seyi gozden gecirdim ama sorun hala ayni. sorunu burdada belirtmistim http://www.cozumpark.com/forums/thread/320838.aspx sanirim sorun surdan kaynaklaniyor. plesk uzerinde Server-wide mail preferences  bolumunde assagidaki gibi bir sorun var bunun nedeni ne olabilir veya mail enable kaldirip farkli mail server kursam sorun cozulurmu? yardimlarinizi bekliyorum, iyi calismalar...

Gönderildi : 13/07/2012 17:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Plesk desteklemediği bir MTA kurmaz, eğer siz plesk kurarken o kendisi mail server olarak mail enable kurmuş ise bu durumda destek sorunu yoktur, muhtemel mail server ayarlarında yanlışlık vardır.

mail gitmiyor ise çözüm için en güzel çözüm telnet ile mail kontrolü yapmaktır. Orada mutlaka açıklayıcı bir hata alırsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/07/2012 18:42

(@emretekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan bey, telnet ile denedim 25 portu ile ulaşamıyorum 587 portu ile ''220 mail.exgrafik.com ESMTP MailEnable Service, Version: 1.986-- ready at'' cevabı geliyor. modem üzerinden 25 portu tcp ve udp olarak açıp ana makinaya yönlendirdim 587 gibi, mailenabledede birincil port 25 ikincil port 587. 25 portu için yapmam gereken başka bir işlem varmıdır acaba?

Gönderildi : 19/07/2012 01:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Emre bey telnet i sanki siz kendi sunucunuz için denemiş gibi görünüyorsunuz, sizin sunucudan örneğin cozumpark sunucusu için denediniz mi ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/07/2012 13:57

(@emretekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sunucu üzerinden ''telnet mail.cozumpark.com 25'' olarak denediğimde - bağlantı başarısız.

sunucu üzerinden ''telnet mail.exgrafik.com 25'' olarak denediğimde - 220 mail.exgrafik.com ESMTP MailEnable Service, Version: 1.986-- ready at

dışardan ''telnet mail.exgrafik.com 25'' olarak denediğimde - bağlantı başarısız.

telnetin çalışma mantığını tam olarak bilmiyorum forumda bir metin varmıdır?

Gönderildi : 19/07/2012 23:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

o zaman sizin firewall dan ne içeriden dışarıya nede dışarıdan içeriye 25 nolu port açık değil

Gönderildi : 20/07/2012 13:27

(@emretekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü. uyarınız üzerine tekrar süperonline aradım ve ısrarla 25 portun kapalı olduğunu söyledim. onlarda açık olduğunu söylediler mail atamadığımı sorun olduğunu anlattım tekrar portu kontrol etmlerini söyledim ve nitekim 25. portum hiç açılmamış. şimdi portu açtılar mailler diğer serverlere düşüyor. problem yok ama hala bahsettiğim seçenek disable durumda?

Gönderildi : 20/07/2012 19:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ben seçenek konusunda yorum yapamıyorum sadece mail alıp göndermeniz için gerekli yardımda bulundum.

Gönderildi : 21/07/2012 18:03

(@emretekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

mail server sorunsuz çalıştıktan sonra seçenek pek önemli değil benim için. yardımınız için teşekkürler Hakan bey...

Gönderildi : 23/07/2012 12:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

rica ederim, geçmiş olsun.

Gönderildi : 23/07/2012 18:23

Paylaş: