Forum

Smarthost Test işle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Smarthost Test işlemi.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Smarthost hizmetini bir firmadan aldığım takdirde bana verilecek hesabı mail serverıma tanımladıktan sonra maillerimin serverım üzerinden çıkarak karşı tarafa spam'e takılmadan smarthost hizmeti üzerinden faydalanarak dış dünyaya ulaştırıldığını nasıl anlayabilirim yada takip edebilirim.

Şimdiden cevaplarını için teşekkür ederim... 

Gönderildi : 29/06/2012 14:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

spam listelerinden ip olarak smarthostun ip adresini sorgulayabilirsiniz 

Gönderildi : 29/06/2012 14:52

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler yanıtınız için fakat benim ögrenmek istediğim smarthost hesabını mail server'a tanıttıktan sonra serverdan çıkan tüm maillerin smarthost server üzerine uğrayarak burada tanımlanan smarthost hesap üzerinden dış dünyaya çıkıp çıkmadığını ögrenmek.Yani göndermiş olduğum mailler kendi server'ım üzerinden mi direkt karşı tarafa teslim ediliyor yoksa smarthost'a uğrayarak burası üzerindenmi teslim ediliyor.Bunu nasıl ögrenebilirim onu ögrenmek istiyorum aslında.

Teşekkürler cevabın için. 

Gönderildi : 29/06/2012 14:56

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler yanıtınız için fakat benim ögrenmek istediğim smarthost hesabını mail server'a tanıttıktan sonra serverdan çıkan tüm maillerin smarthost server üzerine uğrayarak burada tanımlanan smarthost hesap üzerinden dış dünyaya çıkıp çıkmadığını ögrenmek.Yani göndermiş olduğum mailler kendi server'ım üzerinden mi direkt karşı tarafa teslim ediliyor yoksa smarthost'a uğrayarak burası üzerindenmi teslim ediliyor.Bunu nasıl ögrenebilirim onu ögrenmek istiyorum aslında.

Teşekkürler cevabın için

Gönderildi : 29/06/2012 14:56

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

siz kendi mail serverinizde smarthost uzerinden gidecek sekilde ayar yaptıgınızda direk sizin mail serveriniz uzerinden gitmesi imkansız zaten

artı baska bir domaine gonderdiginiz mailin headerinden de kontrol edebilirsiniz

Gönderildi : 29/06/2012 17:59

Paylaş: