Forum

dns kayıtlarındaki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dns kayıtlarındaki çift spf kaydı

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
411 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

selamlar bir domain adresimde host firmasını sebebini bilmediğim şekilde bir spf kaydı eklemiş normalde o domainimde gmail app kullandığım için zaten 
v=spf1 include:_spf.google.com ~all şeklinde bir spf kaydım var ama firma nedense daha sonra 
v=spf1 include:_spf.smtp.com ?all şeklinde bir kayıt daha eklemiş. sebebi ne olabilir ??

Gönderildi : 17/02/2012 19:43

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Host firmasına sordunuz mu? Sonuçta onların sistemi ve niçin yaptıklarını en iyi onlar bilirler.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 17/02/2012 21:21

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Diğer kayıtları silmeyi unutmuş olabilirler. Gmail kullanacaksanız diğer kayıtları silmenizde fayda var.

Gönderildi : 18/02/2012 01:30

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Host firmasına sordunuz mu? Sonuçta onların sistemi ve niçin yaptıklarını en iyi onlar bilirler.

İyi çalışmalar. 

Tabiki sordum bizim adımıza reklam mailleri attıklarını söylediler ama tatmin olmadım. Sonuçta maillerimizin birer kopyasınıda barındırabilirler şüphesi ile bilgisi olabilecek arkadaşlara danışmak istedim

Gönderildi : 18/02/2012 14:18

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

Diğer kayıtları silmeyi unutmuş olabilirler. Gmail kullanacaksanız diğer kayıtları silmenizde fayda var.

Evet uzunca süredir gmail apps kullanıyoruz ve kullanmaya devam etmek istiyoruz. Lakin diğer kaydın ne işe yaradığı ne yaptıklarını pek anlayamadım. Örnek bizim tüm maillerimizin birer kopyası onlarda da oluşuyormu gibi sorular aklıma takılıyor. Bu yüzden yardımlarınızı almak istedim açıkcası.

Gönderildi : 18/02/2012 14:20

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

SPF kaydının amacı daha farklı bu nedenle bu kayıt ile gönderdiğiniz maillerin bir kopyasına ulaşamazlar özellikle google apps üzerindekilere. Fakat MX kayıtlarını güncelleyerek gelen maillerin bir koypasını bir yerde  görmek mümkün.

Gönderildi : 19/02/2012 03:36

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

mx kayıtlarımda değişiklik yapılmamış sadece spf de yapılmış teşekkür ederim

Gönderildi : 20/02/2012 13:13

Paylaş: