Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 mail alma sorunu

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@SonerGOKCEK)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

Şirket içerisinde yeni alınan birinci dedicate server üzerine Windows Server 2008R2, DNS ve IIS yükledim ve WEB server olarak aktif hale getirdim. İkinci server üzerine yine Windows Server 2008R2 gerekli bileşenler ve Exchange Server 2010 SP1 yükledim. Dış mail ilişkilerini düzenledim ve Exchange üzerinde gerekli Connector objelerini oluşturdum. WEB Server tarafında DNS de gerekli düzenlemeleri yaptım. Mail server tarafında ip üzerine RDNS kayıtlarını yaptırdım. OWA düzgün çalışıyor ve iç mail gönderip almada sorun yaşamıyorum ama dış mail olayına gelince tüm dışa dönük adreslere gönderiyorum fakat bir türlü alamıyorum. Bu tarz bir konuyla karşılaşan veya çözümü bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Malum 2010 yeni bir platform ve alışana kadar zaman alacak. 🙂 Şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 25/12/2011 13:47

(@SonerGOKCEK)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sunucuyu ISP'de barındırdığımdan ve real IP leri buradan aldığımdan portları açarlar sanmıştım ama mesajınızdan sonra telnetle baktım portlara erişim yok. Sanırım sorun burada. Teşekkür ederim. Yarın görüşüp açtıracağım. Sorunun neticesini yazarım.

Teşekkürler, iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 25/12/2011 17:11

Paylaş: