Forum

yurtdışına mail atı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yurtdışına mail atılamıyor

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba  ;

dünden beri  iki müşterim belirli daha önce mailleştiği müşterilerine mail atamıyor. mpsa.com  alan adına kayıtlı mailler ile mailleşemiyoruz.

sunucumuzda farklı bir alan aından gönderiyorum mail mpsa  alan adına yine hata mesajı alıyoruz hata mesajı  "The original message was received at Fri, 07 Oct 2011
10:21:39 +0300 

----- The
following addresses had permanent fatal errors ----- <[email protected]>

----- Transcript
of session follows ----- .. while talking to mail.mpsa.com

>>> RCPT To:<[email protected]>

<<< 550 #5.7.1 Your access to submit messages to
this e-mail system has been rejected. "   lakin türkiye lokasyonlu farklı bir sunucumuzdan mail atıldığında mail gidiyor gözükor hata mesajı gelmiyor bize..  yurtdışında sadece  Fransa ve ispanya ya bu olay yaşanıyor diğer ülkelerdeki müşterilerimize mail gidiyor.  

İnternet servis sağlayıcısından kaynaklanabilrmi  (telekom,superonline  ) bu tip bir sorunla karşılaşan veya sorunun çözümünü bilen varsa yardımlarınız bekliyorum.

sunucumuz server2003   üzerinde plesk panel  ona bağlı merakmail var

teşekkürler  

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 07/10/2011 18:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ispanya'ya atamadığımız bir durumda SmartHost kullanarak çözmüştüm sorunu.

Gönderildi : 07/10/2011 19:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

y apeki fransa ile ilgil durum bunu sebebi  servis sağalyılcar olaiblrmi?   tttnet superonline falan?

Gönderildi : 10/10/2011 15:11

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Acaba ip Adresin Blacklist'e Düşmüş Olabilirmi Burda Mail Geri Dönüyor Karşı Taraf'ın Sunucusu Kabul Etmedi Diyor.

Anladığım Karşıda Bir FW Var Ve Blacklist Kontrolü Yapıyor İp Adresini Mxtoolbox'tan Bir Kontrol Et Eğer Yine Gönderemezsen Bir ISP Üzerinden Haberleş Senin İp Adresini Kendi FW'lerinde White List'e Eklesinler.... 

Gönderildi : 13/10/2011 12:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Mailleriniz karşı taraftan reject edilmekte. Domain adınızı veya ipnizi blacklistte kontrol ettiniz mi?

Gönderildi : 15/10/2011 04:26

Paylaş: