Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

yahoo groups

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,171 Görüntüleme
(@serkanhoroz)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

mehaba ;
arkadaşlar şirketimde bir kullanıcı yahoo groups a üye , kullanıcının hotmail ine mail ler düşüyor ama şirket mail ine yahoo groups mailleri düşmüyor fakat şirkette diger kullanıcılara groups dan mail düşüyor , spam filter ve gfi inceledigimde hiç bir log bulamıyorum yardımcı olurmusunuz .

şimdiden teşekürler. 

Gönderildi : 03/03/2011 17:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Serkan bey

Sorun kisi bazli gibi gorunuyor. Sorunu anlamak icin yapilacak en iyi sey MTA uzerinden smtp loglarina bakmaktir. MTA olarak ne kullaniyorsunuz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/03/2011 23:18

(@serkanhoroz)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan bey 

smtp loglarında hiç bir şey görünmüyor , (gelen iletilmeyen junk olan) antispam olarak TRENDMİCRO kullanıyoruz oradada engellenen bir şey yok , hotmail e düşüyor şirket mail ine düşmüyor , group yöneticisi ile konuştum , özel domain isimlerinde bu sorunu yaşıyoruz dedi .

ayrıca kullanıcı bilgisayarında herhang, bir kısıtlama veya anti spam yok (nod 32 vardı deneme amaçlı kaldırdım) 

Gönderildi : 04/03/2011 12:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Öncelikle yahoo group yöneticisinin söylediği sizi ilgilendirmiyor olmalı çünkü sizin dediğinize göre sizin domainden A kullanıcısı bu grup maillerini alırken B almıyor, yine durum bu ise trend üzerinde de bir sorun olmamalı özel bir kural yok ise.

Bu sorun buradanda olsa kalkıp sizin şirkete de gelsem ancak gruptan bir mail gönderip onun takibi ile yapılır, smtp loglarında bir şey yok demek zaten bu postun benim için burada bitmesi demek çünkü loglarda bir şey yok ise mail size gelmiyor, gelmiyorsa da sorun sizde değil yahoo da oluyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2011 04:12

Paylaş: