Bildirimler
Hepsini Temizle

karaliste ve free webmail  

RSS
Mustafa SAYGILI
(@MustafaSAYGILI)
Üye

merhaba arkadaşlar kolay gelsin

yapıdan bahsedeyim kısacası

500 adet bilgisayar sayımız var intenete 1 ipli metro ethernet üzerinden çıkmaktayız mail server olarak free mail enable kullanıyorum bununda webmail özelliği yok free olarak çalışan webmail server bulabilirmiyim veya makul fiyatlarda ne proğ. önerirsiniz.

birde devamlı olarak kara listeye giriyorum mail gönderemiyorum ama mailleri alabiliyorum bunun için neler yapabilirim 2. bir ip alıp mail serveri sadece ona taşısam kara liste olayını çözebilirmiyim.

bu konuda nasıl bir yok izlemeliyim yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin iyi çalışmalar.

Alıntı
Gönderildi : 24/12/2009 17:21
İlyas YILDIZ
(@ilyasYILDIZ)
Üye

Merhaba , eğer TT ip bloklarından kullanıyorsanız kara listeden çıkmanız pek mümkün görünmüyor. Genellikle TT blok olarak kara listeye düştüğü için. Birde içerde spam yapan makinelerden dolayı sizi kara listeye ekleyebilrler. Bunun güvenliğini sağlamak sizin elinizde. Makineleri devamliolarak virüs, worm ,trojan gibi zararlı yazılımları önlemeniz gerekmektedir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/12/2009 18:42
Ahmet DEMİRKIRAN
(@ahmetdemirkiran)
Üye

Merhaba Biz google'in mail servisini ücretsiz olarak kullanıyoruz. http://www.google.com/apps/intl/en/group/index.html (Standard Edition)

Avantajları,

web arayuzu
spam koruması
karaliste v.b sorun olmaması

bilginize

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/12/2009 19:02
Mustafa SAYGILI
(@MustafaSAYGILI)
Üye

ilginize teşekkür ederim

ip olarak 212 li gruptan bir ip kullanıyoruz bir tane daha ip alsam sadece mail serveri o ip üzerinden çıkarsam acaba çözüm olurmu neler yapabilirim proğram olarak neler önerirsiniz

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2009 12:59
eren12121212
(@eren12121212)
Üye

exchange server 2007 kullanabilirsin..isa serverla birlikte güvenliğinide sağlayabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/01/2010 21:00
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

ben nictr den alan adı aldım ve bir hosting firmasından da mail hizmeti alıyorum. maillerde zman zaman sorun oluyor google dan nasıl yararlanırım bu nu yapan varmı yani google'dan hostin firması gibi yararlanmak istiyorum dokuman video yada deneyimi olan varmı ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 16:40
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

http://www.google.com/support/a/bin/answer.py?hl=tr&answer=48090

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 16:46
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

direk telden satın alınıyormu - hizmet bedeli nedir, yonetim konsolu kullanıcı acma gibi dokumanları varmı bunun?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 16:53
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bütün merak ettiğiniz bilgiler orada mevcut.Ben fazla detayına girmedim ama orada anlatıyor.Forum içinde aratırsanız bu konu daha önce konuşuldu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 17:00
Paylaş: