Forum

Windows ve Office L...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows ve Office Lisanlama Hk

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar Windows ve Office bilgisayarları İnternet üzerinden MAK lisans ile  aktivasyon yapıyorum.Sorunsuz aktivasyon oluyor ancak bilgisayar tekrar kurduğumda tekrar aktivasyon istiyor.Mak lisansta bir defa lisans yaptığımda internete girdiğimde otomatik lisans yapması gerekmez mi ? Donanım değişikliği yapmıyor olmama ragmen.Mak lisanta ne kadar lisans hakkı kaldığımı nasıl ogrenerbilirim ? 

Teşekkürler

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 05/06/2018 12:35

(@melihatasoylu)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba,

Bilgisayarı yeniden kurduğunuzda yeniden aktivasyon istemesi normal.

Microsoft Volume Licensing Service Center'da mevcut sayıları görebilirsiniz.

Eğer iç yapınızda KMS kurulumu yaparsanız, dediğiniz gibi yeniden kurulumlarda otomatik aktivasyonu yapacaktır.

Gönderildi : 05/06/2018 13:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Söylediğiniz durum oem ve biosa gömülü keyler için geçerli.

Aksi durumda aktivasyon şart.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/06/2018 16:26

Paylaş: