Forum

Microsoft ESD Lisan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft ESD Lisans

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
9,756 Görüntüleme
(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Geçenlerde Forumda Office Kutu lisans sormuştum.
http://www.cozumpark.com/forums/thread/529328.aspx

Baktım forumda ESD lisans konusu açılmamış diğer konu yerine yeni konudan devam etmek istediğim ileride arayan olursa faydalansın düşüncesiyle.

ESD indirilebilir Lisans karşıma çıkıyor, CD/DVD yok, fiyatıda diğer kutu ve open lisans ile aynı seviyede.

Örneğin;

MS Windows 10 Pro ESD Download 250$ KDV dahil.

Bunu alsam faturasınıda saklamak kaydıyla iş yerinde bir sorun çıkar mı? Aynı Şekilde Ofisler içinde soruyorum.

Gönderildi : 19/04/2018 14:20

(@YunusEmreBAHCIVAN)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba Ömer Bey,

ESD (Electronic Software Delivery) lisans yeni nesil lisanslama yöntemidir. FPP(Kutu) lisanslama ile aynı özelliklere sahiptir.  Bir bilgisayardan başka bir bilgisayara taşınabilir. Mevcutta kullanılan bir bilgisayar ya da yeni bir bilgisayar için satın alınabilir.

ESD lisansta,  sipariş bekleme derdi olmadan talebinizi anında karşılama fırsatını yakalarsınız.

ESD lisans çevirimiçi bir üründür. Temel lisanslama gereği, kontrollerde sorulduğunda gösterilmesi gereken fiziksel kutu saklama zorunluluğu, ESD lisans ile ortadan kalkmaktadır. (Fatura ibrazı zorunludur)

ESD Lisans indirme yöntemiyle alınabilecek lisanslar

Windows 10 Home

Windows 10 Professional

Office 365 Home Premium

Office 365 Personal

Office Home & Student 2016

Office Home & Business 2016

Office for Mac Home & Student

Office for Mac Home & Business

Office Professional

Office for Mac Home & Business

NOT: 

Sam (Software Asset Management) sürecinde faturalarınızı ibraz etmeniz istenecektir. Open lisansta böyle bir durum ile karşı karşıya kalmazsınız, VLSC hesabınızdaki tüm lisanslar Microsoft tarafından SAM çalışmasını yapan partner a bilgi olarak iletilir. Dolayısıyla uzun yıllar da olsa fatura saklarım, gerektiğinde ibraz ederim derseniz bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için MS Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz. (0850 390 27 77)

Bilginize

Gönderildi : 20/04/2018 13:36

(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Yunus Emre bey,

Çok teşekkür ederim aklımdaki sorular ortadan kalktı.
Daha öncesinde kutu lisans felan alınmış open lisans alınmış zaten bunlar için bir dosya tutuyoruz fiyat uygun olsun politikası, ne işse open lisans daha pahalı bunlar ucuz. Eskiden tam tersi diye biliyordum. 

tekrar tşkler.

Gönderildi : 24/04/2018 20:50

Paylaş: