Forum

Elindeki lisans ile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Elindeki lisans ile kullanılan farklı? Bu durumda ne yapmalı?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@MehmetUSLU)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Elindeki lisans ile kullanılan farklı? Bu durumda ne yapmalı?

Gönderildi : 25/05/2012 22:53

(@Ahmet_YILMAZ)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Open lisans olarak 2003 Small Business Premium ve 30 CAL mevcut.
Fakat gerçekte ;  mevcut sunucu üzerine server 2003 Enterprise kurulmuş 

Open lisans olarak SQL 2008 Standart + 5 CAL mevcut
Gerçekte, SQL 2005 standart kurulu   diyorsunuz..

2003 small business lisansını bildiğim kadarıyla yanılmıyorsam 2003 server enterprise uygulamanız mümkün deil..Ana sunucudaki işletim sisteminizi elinizdeki mevcut lisansa göre değiştirip 2003 small business kurmanız gerekmektedir.

Tabi sonuç itibariyle yeniden sql veri tabanınıda yeniden kurmanız gerekecektir.. 

şuan ki durumunuz bence daha iyi..değiştirmeniz gerektiği için bir çözüm önerisi istiyorsunuz ama veritabanı sql 2005 işletim sistemi server 2003 enterprise..ben aynen bu duruma uyuyor ve uyguluyorum..değiştirmeme gibi bir alternatifiniz varsa..değiştirmeyin..

tabii yoruma açık bir konu..umarım sorunsuz halledersiniz...Veritabanı değişlikliği söz konusu olduğu için uyum problemi yaşayabilirsiniz.

iyi çalışmalar dilerim 

Gönderildi : 25/05/2012 23:27

(@MehmetUSLU)
Active Member
Konu başlatıcı

Veritabanı ve diğer çalışan ticari programların zarar görmemesi için, mevcut çalışan sistemi hiç değiştirmeden lisanslama yapmak isteniyor. 

Windows 2003 Enterprise 'i olduğu gibi kullanmak için şu an hangi sürümün lisansını almak gerekir?

Gönderildi : 25/05/2012 23:46

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Windows Server Enterprise 2008 R2 alıp downgrade hakkından yararlanırsınız. Registry'i kullanarak da ürün anahtarını değiştirirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/918342

Gönderildi : 28/05/2012 14:57

(@MehmetUSLU)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

Satıcılardan mevcut kullanılanlar için lisans alım sürecinde çelişkili cevaplar alındığı için, herşey orjinal lisanslar ile kurulmak zorunda kaldı.

Gönderildi : 29/05/2012 02:57

Paylaş: