Forum

Win 7 ürü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 7 ürün anahtarı etkinleştirme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,706 Görüntüleme
(@DenizGEZGINCI)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

İşyerim için 10 adet open lisans Win 7 Professional aldım. www.microsoft/licensing volume licensing center bölümünden ürün anahtarlarımı alıp, iso dosyası olarak win7 indirdim. Cd'ye yazıp bilgisayara yükledim. Ardından ürün kimliği bölümünden ürün anahtarını değiştir dediğimde MAK ve KMS ürün anahtarlarını girdim. Windows etkinleştirildi demesine rağmen hala o bölümde eski ürün anahtarı gözükmekte. Benim iki sorum var, öncelikle hangisini girmem gerekiyor MAK or KMS ? ikinci sorumda ordaki ürün anahtarımın değişmesi için ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 20/12/2011 17:58

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

Windows Vista ve Windows Server 2008 için aktivasyon sürecinin otomatikleştirilmesini ve yönetimesini sağlar.
Sistemin içine gömülmüş “özel bir” anahtar ile kurulum ve 30 günlük “grace period” sürecinde ilave bir anahtar girilmeden kullanımı mümkün kılar
Müşteri anahtarlarının iki tipi vardır:
Multiple Activation Key (MAK, çoklu aktivasyon destekli anahtar)
Key Management Service Key (KMS, Anahtar Yönetim Hizmetleri Anahtarı)
Üç aktivasyon yöntemi bulunmaktadır:
MAK
MAK için lisans sayısı anlaşma ile belirlenmektedir.
MAK aktivasyonu donanımda miktarında önemli bir değişiklik olursa yeniden aktivasyon gerektirir.
MAK Independent Activation (MAK ile bağımsız güncelleme)
PC’ler bağımsız olarak Microsoft’a bağlanıp aktivasyonu gerçekleştirir.
MAK Proxy Activation (MAK Proksi üzerinden aktivasyon)
Microsoft ile tek bir bağlantı kuran merkezi sistem aracılığı ile birden fazla sistem için aktivasyon
KMS activation (KMS Aktivasyon)
Müşterinin ortamında sağladığı bir servis ile (bir Microsoft servisi kullanmaksızın) aktivasyon
25+ Windows Vista ve 5+Windows Server 2008 fiziksel cihaz gerektirir.
Sistem en az 180 günde bir tekrar aktive edilmelidir.

Gönderildi : 20/12/2011 18:11

(@DenizGEZGINCI)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mustafa Bey; ben ürün anahtarını değiştirden MAK anahtarını giriyorum, ürününüz başarılı bir şekilde etkinleştirildi diyor ancak ürün kimliği bölümünde benim yeni girdiğim ürün anahtarını göstermiyor.

Gönderildi : 20/12/2011 18:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Open lisansta etik olarak ürün anahtarı değiştirmesenizde bir sorun olacağını sanmıyorum. Bende bu hafta 10 kutu aldım makinalarımı kurdum lisans keylerini girmedim. Kutu lisanslarım gelince her birini kendi keyi ile aktif edeceğim. Yinede içinizi rahatlatmak istiyorsanız eğer 0212 336 69 99 nolu telefondan liasns bölümüne gerekli sorunuzu sorarak yanıt alabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/12/2011 00:19

Paylaş: