Forum

Open lisans hakkınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Open lisans hakkında

11 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
998 Görüntüleme
(@SedatEngin)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

şu anda şirketimizde bilgisayarlar üzerinde windows xp pro oem lisan bulunmaktadır

21 Adet win xp pro oem lisansımı windows 7 pro 32 bit open lisansa çevirebilirmiyim

20 adet yeni  bilgisayar aldık bunların oem lisansı yok bu makinalar için windows 7 pro 32 bit open lisans alabilirmiyim

ayrıca zamanında office 2007 lisana alınmış 19 adet daha ben görmedim key ve cd lerini tüm bilgisayarlara

office 2010 düşünüyorum word excel- outlook notebooklarla beraber 45 adet lazım sizce en uygun maliyet ile nasıl temin edilebilir

ve bu lisanların temini en ucuz nereden yapılabilir

yardımlarını bekliyorum ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden çok teekkürler

Gönderildi : 15/05/2011 23:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Alınan oem lisansı open lisansa çevirme gibi bir durum yok.Yalnız velli dönemlerde kampanyalar olur ise biraz ekonomik geçiş yapabilirsiniz.

20 adet yeni pc için open lisans alamazsınız.Open lisans altında bir home lisansı olan örneğin win7 home premium lisansı olması durumunda alabilir.Eğer isteğiniz makinjaya bi şey olsa dahi o lisası farklı yerde kullanmak istiyorum şeklinde ise box lisans almalısınız.

Alınan ofis 2007 lisansları open lisans ise sizden önce lisansları alan kişi live id ile e-open sayfasına kayıt olmuştur.O bilgiler ile bu işi halledebilir yeni bir user tanımlayıp eski useri sielbilirisiniz.

45 ofis için en güzeli open lisans bu ara sanırım % 15 indirim var.

Bu lisansları ekonomik olarak sponsorlardan Piramit bilgisayardan alabilirsiniz.Emin olun iyi fiyat alacaksınız.

Lisans konusunda detaylı bilgi için 0212 33 66 999 nolu teli ararsanız bir müşteri temsilciniz olacaktır.Sizi kapsamlı aydınlayırlar.Aklınızda soru işareti kalmaz.Yanlış politika ile yanlış lisanslama yapmamış olursunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/05/2011 00:09

(@CemBASARAN)
Gönderiler: 25
Eminent Member

20 adet yeni pc için open lisans alamazsınız.Open lisans altında bir home lisansı olan örneğin win7 home premium lisansı olması durumunda alabilir.Eğer isteğiniz makinjaya bi şey olsa dahi o lisası farklı yerde kullanmak istiyorum şeklinde ise box lisans almalısınız.

Merhabalar Rıza Bey. Open lisanslama hakkında bilgi edinmek için araştırıyordum. Yanıtınızdaki bu paragraf beni derinden yaraladı:). Bende de işletim sistemsiz alınmış pc ler mevcut. Bunları open lisanslama yapmayı düşünürken bu ufak ama önemli ayrıntıyı gözden kaçırmışım. Maliyet hesaplamam bu ayrıntı nedeniyle 2 katından fazlaya çıktı anlaşılan. Şimdi çözüm olarak minumum masrafla win7 pro open lisanslama için nasıl bir yol izlemeliyim?

Gönderildi : 30/05/2011 13:17

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Client işletim sistemlerinde open lisans  kullanbilmek için altta home versiyon olması gerekir.Örneğin win7 open lisans için altta oem win7 home premium gibi lisans olması gerekir.Ms ile bu konuda görüşürseniz size maliyet açısından ve lisans politikası açısından daha faydalı olabilecek bir yol sunabilirler.0212 33 66 999 nolu telden lisans ile ilgili destek almanızda yarar olacağına inanıyorum.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/05/2011 13:27

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhabalar ,

Open lisansları  kiralama  yönetemi ile  3 yıla  bölerek alabilirsiniz  yani bu 3yıl süresince  çıkacak olan bütün yeni ürünlere  ücretsiz upgrade ediyor  olabileceksiniz  microsoft  buna  kiralama  diyor  lakin bu  düpedüz vaade farkı oluyor. 🙂

Gönderildi : 31/05/2011 01:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hali hazırdaki bilgisayarlar için Open lisans alabilirisiniz. Ama yazılım güvencesi paketi gerekebilir. Buda maliyeti neredeyse %50 artırır ama istediğiniz sürümü kullanma gibi bir hakkınız doğar. Yani ister Win 7 ister XP

Ama yeni aldıklarınız için open alamazsınız. Ama yeni aldıklarınıza Starter lisans alarak open geçisini sağlayabilirsiniz.

Ama her halukarda gerçek ortamı görmek faydalı olur. Bu şekilde görmeden ezbere yanlış lisanslama yapan bir çok firma ile karşılaştım.

Gönderildi : 02/06/2011 01:54

(@Anonim)

Merhaba

Yeni alınan bilgisayarlar içinde open lisans alınabilir. Almanız gereken lisansın kodu ve adı

MICROSOFT

FQC-02872

Windows Pro 7 OLP Non Level GGWA (Yasallaştırma Lisansı) dır.

Open lisanslamanın bir modelidir.

Gönderildi : 22/06/2011 19:17

(@ramazancilli)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Merhaba

Bizim işletmemizde 30 adet bilgisayarımız var ve bunların hiçbirinde oem lisans yok. Biz open lisanslama yapmak istiyoruz. Bu 30 bilgisayarımızın herbiri için

MICROSOFT
FQC-02872
Windows Pro 7 OLP Non Level GGWA (Yasallaştırma Lisansı)

bu lisansı almamız yeterli olur mu?

Gönderildi : 25/06/2011 15:25

(@www-rizasahan-com)
_

Konu ile ilgili spondorlardan www.piramit.com.tr adresinden iletişim bilgilerine bakarak Fatma hanım ile görüşebilirsiniz.Open linsans kapsamında open lisans kullanabilmeniz için altta home versiyon lisans bulundurmanız gerekir.Örneğin xp pro open lisans için xp home oem lisansınız olmalıdır.Microsoft lisanslama konusunda farklı alternatifler sunmaktadır.Konu ile ilgili olarak dilerseniz 0212 33 66 999 nolu telefondan destek rica edebilirsiniz.
Saygılarımla.

Gönderildi : 25/06/2011 22:55

(@Anonim)

Evet doğrudur. İşletim sistemlerini lisanslamış olursunuz.

Gönderildi : 28/06/2011 01:43

(@emreates)
Gönderiler: 5
Active Member

Benim de 50 taneye yakın ofis 2000 lisansım var bunları 2007 ya da 2010'a yükselteme şansım var mıdır? Yada windows yazılımları içinde xp yi win7 yada ilerki zamanlarda win8 'e yükseltme  işlemleri yapılabilir mi  Oem yada Genuine olması fark eder mi? Teşekkürler

Gönderildi : 19/07/2012 18:55

Paylaş: