Forum

Wİndows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wİndows Server 2008 R2 Remote Desktop Services Lisanlama Hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
581 Görüntüleme
(@aydinyavas)
Gönderiler: 120
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows Server 2008 R2 üzerine Remote Desktop Services kurdum ve 120 günlük deneme lisanlarıyla sorunsuz bir şekilde kullandık. Sürenin bitimine 1 hafta kala 5 kullanıcılı bir CAL paketi aldım ve install ettim. Herşey sorunsuz görünüyor ancak bu bir hafta içerisinde Server "lisansınız bitmek üzere" mesajlarını vermeye devam etti. "Herhalde bu 120 gün bittikten sonra lisanslarım devreye girecek." diye düşündüm ve bekledim. Ancak şimdi bu süre bitti ve 5 adet kullanıcı lisansım olduğu halde "Lisansınız yok" hatası alıyorum. ( Event ID: 1069, The RD Licensing grace period has expired and Licensing mode for the Remote Desktop Session Host server has not been configured. Licensing mode must be configured for continuous operation.)

ID ile ilgili dokümanları inceledim ama herşey normal görünüyor. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa memnuniyetle yardımlarını kabul ederim 🙂

saygılar, selamlar.

Gönderildi : 04/01/2011 20:35

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee891144(WS.10).aspx   makalesindeki çözüm adımlarını uygularmısınız?

iyi çalışmalar,

Mesut Aladağ.
Microsoft MVP, MCT

Gönderildi : 05/01/2011 00:01

(@aydinyavas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mesut Bey,

ilginiz için teşekkürler. 

ayarlar makalede olduğu gibi doğru. zaten daha öncede aynı makaleden kontrol etmiştim. Licensing Diagnosis altında da hiç bir sorun bulunamadı diyor zaten. Ayrıca lisans durumu için bir "report" oluşturdum ama orada da hiç bir hata yok. "5 kullanıcı lisansı kullanılabilir durumdadır" diyor.

Acaba serveri reactivate yapıp lisansları yeniden yüklesem bir sonuca varabilir miyim diye düşünüyorum.

Gönderildi : 05/01/2011 00:51

(@aydinyavas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

ilginç bir durum ama hiçbir şey yapmadığım halde sistem şu anda çalışır hale geldi. mutluyum, huzurluyum.

teşekkürler.

Gönderildi : 06/01/2011 16:33

(@muratbayraktar)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhabalar,

Yönetimsel Araçlar / uzak masaüstü hizmetleri / uzak masaüstü lisans yöneticisi kısmından lisansı tekrar yüklemeyi denedinizmi ?  

Gönderildi : 17/01/2011 20:13

Paylaş: