Forum

Bu satis legal mi?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bu satis legal mi?

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Alttaki linkte bir firma Windows 2008 R2 Datacenter'i download yontemiyle $299.90'a satiyor. Neden boyle?

http://topoemsoftware.net/shop/bycategory/10/

Gönderildi : 09/11/2010 03:21

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Merhaba

Evet Legal.

Because buying the software with us you receive the copies of downloaded licensed versions. This means, you will have no hard copies of documentation (licenses or instructions) - just files and instructions in .txt format. This software is not registered online. But we can offer you all updates for most of the software. This software is purchased by wholesale from official providers, whose wholesaling prices are considerably lower. As we do the minimal price markup free of packing, recording, transportation expenses, our price is lower than the retail price of official providers.

Size sadece yazılımı veriyor.

Kolay gele 

Gönderildi : 09/11/2010 15:34

(@FikretSIMSEKYILMAZ)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhaba

Evet Legal.

Because buying the software with us you receive the copies of downloaded licensed versions. This means, you will have no hard copies of documentation (licenses or instructions) - just files and instructions in .txt format. This software is not registered online. But we can offer you all updates for most of the software. This software is purchased by wholesale from official providers, whose wholesaling prices are considerably lower. As we do the minimal price markup free of packing, recording, transportation expenses, our price is lower than the retail price of official providers.

Size sadece yazılımı veriyor.

Kolay gele 

Bence Legal Degil ve Kimse indirmesin satin almasin bu tür sitelerden! 

Windows Server 2008 R2 Enterprise (64 bit)

OPERATING SYSTEMSMicrosoft

Windows

Downloadpreis- indirme bu fiyata $349.90

Originpreis- orjinal fiyat budur demekte $3999.00

Einsparung-Tasaruf etigimiz rakam ise bu $3649.10

evet haklisiniz legal diyor!

Peki aradaki ucurum fiyat farki nereden gelmekte Üsteki yazida demekte ki paketleme kargo vs.. masrfalari olamdigindan bu fiyata cok komik bur durum kargo ve paketleme ye bakarmisiniz sanki  10 ton malzeme kargoya vermekte.

bence korsan yazilim lisans generatorlerle üretilen bir serial örnek Microsoft´ta size indirme teklifinde bulunuyor ama bu fiyat ucurumu yok.

Not: Microsoft isletim sistemleri ve diger ürünlerini ücretsiz dagutmaya hazirlaniyor tabi zamani belli degil kendi sitelerinide anket bölümüne 1 kac soruyu cevap vermistim.

Sevgiler 

Fikret SIMSEKYILMAZ

Gönderildi : 10/11/2010 17:53

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bir hotmail accountunuz var ise hali hazırda 180 günlük deneme sürümlerini indirip daha sonra lisans alabilirsiniz. Firma Lisans satmıyor sadece ISO dosyasını veriyorlar. Eğer yanlış anlamadı isem açıklamalarında evet biz dğer satıcılara göre daha ucuzuz çünki kitap, kutu, cd gibi masraflarınız yok diyor gibi bir şey anladım. Iyıde ben hiç Lisansız CD satan görmedim varmı böyle birşey yoksa ben mi çok yanlış anlamışım :D.

Gönderildi : 11/11/2010 04:15

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Cd'siz lisans satılabilir. Cd'nin MS'deki maliyeti 30$. Eğer CD'li isterseniz 30$ ek maliyet gelir, buna karşın yazılımı download etmeniz ile ekstra bir indirim sağlanmıyor. Ben çoğu zaman down ettim bana verilen linkten ama hiç indirim almadım 🙂

Gönderildi : 11/11/2010 11:23

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Burda cok net bir sekilde yazilimin lisansla geldigini soyluyor. Sadece elde bir kagit vb hicbirsey olmayacak hersey dijital olacak diyor

Because
buying the software with us you receive the copies of downloaded
licensed versions
. This means, you will have no hard copies of
documentation (licenses or instructions) - just files and instructions
in .txt format

Gönderildi : 11/11/2010 23:45

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Abi ben anlamadım iyi ingilizcesi olan birisi şunu tam olarak çevirebilir mi ?

Gönderildi : 12/11/2010 00:01

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Abi ben anlamadım iyi ingilizcesi olan birisi şunu tam olarak çevirebilir mi ?

Ertan hocam soyledigim gibi adamlar net bir sekilde hic bir hard copy yani elle tutulur bir belge veya materyal almayacaginizi sadec ve sadece bir txt dosyasi icinde gerekli talimat ve lisans bilgiilerini bulacaginizi soyluyorlar. Firmanin web sitesine baktim adamlar verisignli bir site. 1800lu call centreleri var.(Numarayi aradim mesgul caliyordu!!)

Gönderildi : 12/11/2010 15:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Microsoft Türkiye ile görüştüm ve yasal olamdığı bilgisini aldım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2010 15:19

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sagol hocam bu iyi oldu. Adamlar iyi orgnizasyon yapmislar. SSL'li alisveris sistemi vs..

Gönderildi : 19/11/2010 13:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bu işi böyle alenen yapıyorlar ise mutlaka bir dayanakları vardır ama burada asıl söz ürünün sahibi. Yani yasa dışı demek doğru olmayabilir çünkü böyle olsa Microsoft olsun diğer firmalar olsun anında kapatırdı bu siteyi ama demek ki Erdal hocamın da yaptığı gibi ne alıyoruz ne veriyoruz iyi okumak gerekli . Ama şirketseniz zaten bunun ile lisanslama yaptım diyemezsiniz ki Microsoft medya ya değil kestiği faturaya bakar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2010 18:08

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Because
buying the software with us you receive the copies of downloaded
licensed versions
. This means, you will have no hard copies of
documentation (licenses or instructions) - just files and instructions
in .txt format

Nasil bir dayanaklari var merak ettim simdi.

Gönderildi : 19/11/2010 23:35

Paylaş: