Forum

Windows 7 lisansımı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 lisansımı hem fiziksel sistem hemde VMWare üzerinde kullanabilir miyim?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@ibrahimCALISKAN)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ev kullanıcısı olarak box windows 7 home premium işletim sistemimim var. Fiziksel bilgisayara kurup etkinleştirdikten sonra vmware üzerinde kurulmuş win7 aynı key ile etkinleştirilebilir mi? Yasal bir kaygım yok sadece elimdeki lisanstan olmak istemiyorum...

Gönderildi : 03/11/2010 16:33

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

2.nci kurduğunuz bilgisayarı etkinleştiremezsiniz. Donanım değişikliği olarak algılaycağından lisansız kullanım gösterir, 30 gün sonra kapatır.

Gönderildi : 03/11/2010 16:39

(@ibrahimCALISKAN)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Box ürünler aynı anda tek bilgisayarda kullanılmak kaydıyla başka bilgisayara taşınabiliyor, oem lerde ise dediğiniz gibi donanım değişikliklerinde zaten aktivaasyon gerçekleşmiyor diye biliyorum, yanlış mı biliyorum acaba?

Gönderildi : 03/11/2010 17:40

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba:

Sizinde dediğiniz gibi oem lisanslar sadece yeni bilgisayarla beraber alınabilir.Geçerli olması için bilgisayarınız ile almış olduğunu lisansın aynı faturada olması gerekir.Oem lisans taşınamaz başka bir bilgisayarda kullanılamaz temel donanım(anakart,işlemci vb) değişikliği yapmanıza izin vermez.Kutu lisanslarda ise lisans sizinle birlikte gelir istenilen bilgisayarda kullanılabilir donanım değişikliği yapılabilir.

Selamlar. 

Gönderildi : 07/11/2010 14:05

Paylaş: