Windows 7 lisansımı...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 lisansımı hem fiziksel sistem hemde VMWare üzerinde kullanabilir miyim?  

  RSS
İbrahim CALISKAN
(@ibrahimCALISKAN)
Üye

Ev kullanıcısı olarak box windows 7 home premium işletim sistemimim var. Fiziksel bilgisayara kurup etkinleştirdikten sonra vmware üzerinde kurulmuş win7 aynı key ile etkinleştirilebilir mi? Yasal bir kaygım yok sadece elimdeki lisanstan olmak istemiyorum...

Alıntı
Gönderildi : 03/11/2010 15:33
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

2.nci kurduğunuz bilgisayarı etkinleştiremezsiniz. Donanım değişikliği olarak algılaycağından lisansız kullanım gösterir, 30 gün sonra kapatır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2010 15:39
İbrahim CALISKAN
(@ibrahimCALISKAN)
Üye

Box ürünler aynı anda tek bilgisayarda kullanılmak kaydıyla başka bilgisayara taşınabiliyor, oem lerde ise dediğiniz gibi donanım değişikliklerinde zaten aktivaasyon gerçekleşmiyor diye biliyorum, yanlış mı biliyorum acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2010 16:40
S.Ahmet Taşova
(@S.AhmetTasova)
Üye

Merhaba:

Sizinde dediğiniz gibi oem lisanslar sadece yeni bilgisayarla beraber alınabilir.Geçerli olması için bilgisayarınız ile almış olduğunu lisansın aynı faturada olması gerekir.Oem lisans taşınamaz başka bir bilgisayarda kullanılamaz temel donanım(anakart,işlemci vb) değişikliği yapmanıza izin vermez.Kutu lisanslarda ise lisans sizinle birlikte gelir istenilen bilgisayarda kullanılabilir donanım değişikliği yapılabilir.

 

Selamlar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/11/2010 13:05
Paylaş: