Forum

Sql lisansma Hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql lisansma Hk

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@SenolATALAY)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

1 Adet Win 2003 Std server lisans ve 25adet windows  CAL user lisansımız var.

Lisanslanmış win2003 server yüklü makina da. 

SQL'i Logo GO programıiçin 5 kişi  ve MRP programımız için yaklaşık 10 kişi kullanıyoruz. 

Merak ettiğim bu windows server  lisansım SQL'i kapsıyor mu ?

SQL lisansı almam gerekiyorsa hangi tür lisansı ve kaç kullanıcılı almalıyım.

Umarım durumu özetleyebilmişimdir.

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/06/2010 18:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Siz logoyu satın almışsınız o database olarak sql kullanıyor.Sql ile olan lisans kısmı log ile ilgili.Yani siz runtime lisans kullanıyorsunuz.Faturanızda size zaten sqli runtime olarak kesmişlerdir.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/06/2010 18:09

(@SenolATALAY)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim..

Logo kısmını anladım.

Peki MRP programı içinde bu şekilde geçerli olur mu. Onun içinde sql database i kullanıyoruz.

Gönderildi : 23/06/2010 19:04

Paylaş: