Forum

Kasa üstü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kasa üstündeki etiketler, win7 lisanslama

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
393 Görüntüleme
(@DenizCaliskan)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Kasalarımızın üzerinde lisans etiketi var, benim bildiğim bu etiketler oem lisans etiketidir. 

Oem lisanslarda bilgisayar üzerinde önemli bir parça değiştirildiği zaman lisans geçersiz olur diye biliyorum. Örn. Anakart

Ancak ben bir kasanın anakartını komple değiştirdim, yeniden windows kurduğumda üzerindeki etiket ile aktifleştirebildim. Bunun sebebi nedir acaba?

Bir ikinci sorum ise; 5 adet yeni kasa alacağız. Eğer windows7 lisansı alırsak, bu makinelere illa windows7 mi kurmamız gerekicek, windows xp kuramazmıyız peki?

İyi çalışmalar, kolay gelsin

Gönderildi : 25/01/2010 18:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

1-Aynı anda anakart cpu ram hdd değişirse aktifleşmez.Siz sadece anakart değiştirmişsiniz.

2-Üst sürümlerde alt sürüm kullanma hakkına sahipsiniz.

3-Lisans alıyorsanız open lisans öneririm makineyi atsanız bile lisansı farklı makineye kurabilirsiniz.

4-Oem lisans stikerlerine sahip çıkın yırtılırsa stiker almanız gerekirki 30 $ civarında.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/01/2010 19:26

(@DenizCaliskan)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler

Gönderildi : 25/01/2010 19:37

Paylaş: