Forum

Centos Backup & Res...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Centos Backup & Restore Islemi Hk

Koray ULGAY
(@korayulgay)
Üye

Merhabalar,

Centos isletim sistemimin backup'ini alip farkli bir makineye restore etmek istiyorum. Clonezilla ile bu islemi yapmak istedim ancak yedeklemeye calistigim sistem sunucu oldugu icin disklerden kaynakli sanirim uuid hatasi aldim. Yardimlarinizi rica ederim.

 

Iyi Gunler.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/01/2022 16:04

Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Ortam nedir, sanal? fiziksel? Detay verebilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2022 17:19

Koray ULGAY
(@korayulgay)
Üye

@SerkanAtes geri donusunuz icin tesekkur ederim. Ortam fiziksel. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/01/2022 17:28

Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Koray bey;

Soru cevap şeklinde gidersek eğer bu konu çok uzar. Yoğunluktan mesai saatleri içerisinde sadece detay verebilirsiniz yazabilmişim ancak beklentimiz hata alana kadar yapmış olduğunuz işlemler ve ortamınız hakkında detay vermenizdi. Yedeği nasıl hangi ortama aldığınız, yeni sunucuya nasıl döndünüz? Hata hangi aşamada oluşuyor? Yedek alınan donanımın özellikleri ile yedeği döndüğünüz donanımın özellikleri nedir? Log kayıtlarını inceledinizmi? Kayıtlara ne düşmüş? Bakın bunlar ilk aklıma gelenler. Eğer kaliteli ve çözüme yönelik cevap bekliyorsanız sorularınız da kaliteli olmalı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2022 22:22

Koray ULGAY
(@korayulgay)
Üye

@SerkanAtes bey geri donusunuz icin tesekkur ederim. Haklisiniz cok detay veremedim. Centos isletim sistemine cok hakim degilim. Linux tabanli uygulamalarda da cok fazla tecrubem yok. Aslinda yapmak istedigim fiziksel bir makineyi farkli ozelliklerdeki bir makineye restore etmek. Bu islemi laptop'tan laptop'a yaptim. Disk boyutlari ayni oldugu surece clonezilla ile centos isletim sistemlerini birebir klonlayabiliyorum. Buraya kadar sorun yok. Ancak sunucuyu laptop'a klonlamak istedigimde sunucu disk yapisi farkli oldugu icin hata aliyorum diye dusunuyorum. Genel karsilasilan bir sorun olabilecegini dusundugum icin yazdim. Biraz arastirayim sizlerinde vaktinizi almayim. Tesekkurler. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 19/01/2022 07:24

Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Geri bildiriminiz için bizde teşekkür ederiz. Takıldığıız bir yer olursa her zaman buralardayız. Kahvenizi alın, gelin.

Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/01/2022 09:06

Koray ULGAY
(@korayulgay)
Üye

@SerkanAtes bey, tesekkurler.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 19/01/2022 09:09

Paylaş: