Forum

Vesta Panel Putty i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vesta Panel Putty ile Yedek Alma Acil Yardım Lütfen.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
546 Görüntüleme
(@OzgurTas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba öncelikle,

Benim acil yardıma ihtiyacım var 5 gündür sitem kapalı ve ne yaptıysam bir türlü beceremedim.
Sunucumda vesta panel yüklü ve server hack yedi, ve vesta panel şifresini değiştirmeye kalktığım an server kasıyor ve açılmıyor, her ihtimale karşı root şifremi değiştirdim ama vesta panele erişim sağlayıp yedekleri alamıyorum. Bu sebeb ile bende putty ile yedekleri alıp server format atıp plesk panel yükleme kararı aldım, ama bir türlü yedekleri almayı başaramadım.

Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz, putty ile bağlanıp server veya sitenin yedeğini almam gerekiyor, normal şartlarda vesta panel günlük yedeği otomatik alıyor ama ben putty ile bağlanıp yedeğin hangi klasörde olduğunu bulamadım.

Lütfen birisi bana yardımcı olsun. 

Gönderildi : 21/06/2015 03:43

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Sunucunuzun hacklenme sebebinin vesta panel olduğunu sanmıyorum. Backup path olarak /home/backup dizinini kontrol eder misiniz?

Gönderildi : 21/06/2015 06:12

(@OzgurTas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim. Çok yararlı oldu yedekleri aldım.

Vesta panel den hacklenmemiş, benim scriptimdeki bir açıktan kaynaklanmış. Ama vesta panel admin şifresini hiç bir şekilde değiştiremiyorum, vesta panel açılıyor giriş yapmıyor,.

Gönderildi : 21/06/2015 17:58

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Aklıma ilk gelen mysql servisi eğer bağlanamıyorsanı mysql servisi çalışmıyor olabilir mi?

Gönderildi : 24/06/2015 12:03

Paylaş: