Forum

Pfsense Mail Gö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense Mail Gönderme ve Uzak Masaüstü Bağlantı Sorunu (RDP)

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
655 Görüntüleme
(@IsmailKocak)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Pfsense kurulumu gerçekleştirdim. Sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Client bilgisayarlar internete çıkabiliyor ve belirttiğim filtreler de sağlıklı bir şekilde çalışıyor.

Yalnız client bilgisayarlardan mail gönderimi ve dışarıda ki server a uzak masaüstü bağlantısı yapamıyorum.

Rules kısmından gerekli portlara izin verdim Wan ve Lan bacağında sorun devam ediyor.

Yardımlarınız rica olunur.

Gönderildi : 25/03/2015 16:52

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

kuralları nasıl verdiniz?
Pfsense'in rule kavramı biraz farklıdır diğer firewall'lara göre ? 

Gönderildi : 25/03/2015 20:31

(@IsmailKocak)
Active Member
Konu başlatıcı

Mehmet Bey Merhaba;

Ekran resmini aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz. Önce Aliases alanından portları tanımladım daha sonra Wan ve Lan bacaklarına da izin verdim.

Ekran resmi :    

Teşekkür ederim, İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 25/03/2015 21:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

source port kısmındaki 3389 ları any yapmanız gerek, destination kısmında 3389 kalacak sekilde ayarlarsanız çalışacaktır.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/03/2015 21:19

(@IsmailKocak)
Active Member
Konu başlatıcı

Vasvi Bey Merhaba;

Source port kısmına da giriyorum fakat değişen bir durum yok. Dışarıda ki server a uzak masaüstü bağlantısı ile ulaşamıyorum.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 25/03/2015 21:26

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Modemden pfsense wan bacağına 3389 nolu portu nat yaptınız mı? birde pfsense kısmında Nat kısmı vardır. Kural oluşturmadan direk oradan yapılandırırsanız kural zaten otomatik oluşur. Eğer bu işlemi sadece şirket içinde uzak masaüstü yapacaksanız yani lan to lan. O zaman sadece source lan network port 3389 destination lan network port 3389 yapabilirsiniz.

Clientlardan e-posta işlemi içinse izin vermediğiniz portlar olabilir mi? 587, 25, 110, 143, vs hangi portu kullanıyorsa dışarıya çıkış için izin vermelisiniz örnek olarak

source lan network port 143 destination lan network port 143 vs gibi 

Gönderildi : 03/04/2015 16:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Vasvi Bey Merhaba;

Source port kısmına da giriyorum fakat değişen bir durum yok. Dışarıda ki server a uzak masaüstü bağlantısı ile ulaşamıyorum.

İyi Çalışmalar. 

eğer içeriden dışarıya uzak masaüstü ile erişmek istiyorsanız 

lan to wan kural yazmalısınız 

source iç networkunuz source port any destination port 3389 ve uzak massaustu bagalanacagınız makinnaın ip adresi yada any 

olarak kuralınızı oluşturmanız gerekiyor.

Gönderildi : 03/04/2015 16:20

Paylaş: