Forum

MySQL Process List ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MySQL Process List ( Sleep )

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
730 Görüntüleme
(@KaanVardar)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Merhaba; 

Sitenizde de araştırdım lakin sıkıntılı olduğum durum hakkında bir çözüme ulaşamadım.

Linux sunucumda, daha doğrusu WHM panelde girdiğim zaman  MySQL Process List altında, wordpress kurulu bir web sitesinin kullanıcı adı ve veri tabanı ile ;

28318 ************** localhost **************** Sleep 171 NULL

onlarca bu şekilde sorgu var ve önüne geçemiyorum. Databese bağlantısını kesince sitenin diğer tüm sitelerde düzeliyor. Sorunlu siteyi açınca malesef tüm sunucudaki sitelere giriş oldukça yavaşlıyor. Eğer yapmam gereken bir ayar var ise bilgilendirirseniz sevnirim.

Saygılar... 

Gönderildi : 14/01/2014 17:21

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Büyük ihtimalle açık bırakılan veritabanı bağlantıları mevcut. Bunu düzeltmenin yolu yazılımın gözden geçirilmesi ile olacaktır.

Gönderildi : 14/01/2014 17:56

(@KaanVardar)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Büyük ihtimalle açık bırakılan veritabanı bağlantıları mevcut. Bunu düzeltmenin yolu yazılımın gözden geçirilmesi ile olacaktır.

Mysql veri tabanı adı ve şifreyide değiştirdim, aynı şekilde kasma yapıyor. Çok bilgi sahibi olmadığım için kusura bakmayın, yazılım güncellemesid erken biraz daha açarsanız konuyu sevinirim.

Ayrıca bir kaç gün önce my.cnf dosyasına "skip-name-resolve" komutu ekledim 3 gün normal gitti daha sonra tekrar şişmeye başladı.

Sunucuda ki my.cnf içeriği:

[mysqld]

innodb_file_per_table=1

open_files_limit=12264

skip-external-locking

sadece bunlar var. ! 

Gönderildi : 14/01/2014 18:04

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Yazılım güncellemesinden kastım. Sitenizin kodlarında bir işlem için veritabanı bağlantısı açıldıktan sonra kodun sonunda veritabanı bağlantısı kapatılmadıysa belirttiğiniz sorun oluşabiliyor. Bunu engellemek için yazılımcının gerekli kontrolleri yapması gerek.

Gönderildi : 14/01/2014 19:03

(@mehmettutuncu)
Gönderiler: 2
New Member

Sunucunun özelliklerini yaz my.cnf optimize yapalım daha sonra 2 gün o şekilde test et yüksek ihtimalle düzelecektir.

Gönderildi : 18/01/2014 03:28

Paylaş: