Forum

Cent OS P2V Convert...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cent OS P2V Convert Hatası

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@CuneytOzdemir)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar

Sanallaştırma projemiz kapsamında Cent OS kurulu bir fiziksel sunucumuzu ESX 5.5 Kurulu servere convert ettik. Makina açılıyor fakat kernel hatası veriyor linkteki Makaleyi buldum metodları uyguladım bu kezde root klasörü yok tarzında bir hata veriyor. Bizden önceki arkadaş kurulumu vol disk olarak yapmış. Sorunu bir türlü çözemedik Şimdiden teşekkürler

http://windowsninja.com/2012/07/23/using-vmware-converter-to-convert-physical-linux-servers-to-virtual-machines/  

Makale sonrası alınan hata

Makale öncesi convert işlemi ardından alınan hata

Not: Konu yanlış bölüme yazıldıysa özür dilerim  

Gönderildi : 01/12/2013 00:54

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Linux P2V convert işlemi maalesef Windows kadar başarılı değil. Bende birkaç kez denedim, başarılı şekilde convert etmeme rağmen çalışm performansında sıkıntılar yaşadım.

öncelikle ne gibi bir hata alıyorsunuz? sonrasında ise neden sıfırdan temiz kurmuyorsunuz?

Selamlar...

Gönderildi : 01/12/2013 03:02

(@CuneytOzdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aldıgım hataların resimlerini linkte verdim temiz kurulum yapıp ayarlamamız cok zahmetli bir iş bir eğitim kurumunun soru bankası olarak kullanılan bir makine yeni kurulum yapmak eğitim döneminin ortasına geldğimiz bu günlerde ne yazıkki mümkün olamıyor. Bir başka redhat kurulu sunucuyu mesajdaki linkte verdiğim makaleye göre yaptım sanal sunucu şuan gayet iyi çalışıyor sorun nerde çözemedim İlginiz için çok teşekkürler

Gönderildi : 01/12/2013 03:41

(@bilgehanpoyraz)
Illustrious Member

Acronis ile denedinizmi? yada neyle convert etmeyi deniyorsunuz.

Ben Acronis ile başarılı sonuçlar elde etmiştim. Sadece Debian convert edilemedi...

Gönderildi : 01/12/2013 21:49

(@CuneytOzdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Biz fiziksel mkakinemizi ESX sunucuya alıyoruz ve convert işlemini sunucu power on durumdayken vmware converter standalone ile alıyoruz Bizde daha önce linux makinayı bu şekide aldık ilk mesajda verdiğim makaleyi uyguladık sunucu şuan sanallaşmış bir durumda çalışıyor

Gönderildi : 01/12/2013 23:19

(@bilgehanpoyraz)
Illustrious Member

çok fazla şansınız yok aslında. Bence Acronis'i deneyin derim. denerseniz sonucunu mutlaka bilmek isteriz.

Gönderildi : 10/12/2013 19:20

(@CuneytOzdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Acronislede denedik ama malesefki sorun çözülmedi Ancak sorun bizim fiziksel makinamıza kurduğumuz Centosun disklerini yapılandırmamızdan kaynaklı bir sorun gibi görünüyor. Genel bir kurulum yapıp test etmem gerekiyor 🙂 Yeni bir kurulum yapıcaz başka bir çözüm yolu yok 🙂 Bilgilendirme için teşekkürler 🙂

Gönderildi : 19/12/2013 13:33

(@bilgehanpoyraz)
Illustrious Member

Beklediğim sonuçtu, süpriz olmadı. Maalesef böyle bir durum var. Ama daha sağlıklı olacak emin olun...

Gönderildi : 19/12/2013 13:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

sanal makina üzerinde aynı sürüm bir centos cd/dvd si ile kurulum baslatip upgrade seçeneği ile devam etmeyi denedinizmi acaba 

bu sekilde disk yapılandırmanızda mount pointleri duzenleyebilirsiniz 

Gönderildi : 19/12/2013 14:02

(@CuneytOzdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sanal makinayı centos cdsi ile açıp upgrate seçenginden yukarıda linki verdiğim makaledeki gibi diskleri revize etmeyi denedik biraz bişiler olur gibi oldu ama bukezde başka hata mesajları aldık yukarıda ilk mesajda aldığım hata mesajlarının ekran görüntülerini aldım cihaz hala o durumda duruyor 

Gönderildi : 19/12/2013 14:10

Paylaş: