Forum

Aynı serverdaki dom...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı serverdaki domainler için Smtp banner ve Reverse DNS

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@selims.yilmaz)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba; 

Serverımda 2 ip üzerinde 2 farklı domain var. Bu domainlerden mail gönderdiğimde hotmail'de junka düşüyor. Araştırmalarımda sitenizde bulunan bu konu ile ilgili yazıları okudum. Kafama takılan soru şu;

Smtp banner 1 tane olduğuna göre 1 server üzerinde yalnızca tek bir domainde smtp banner reverse dns eşleşmesi sağlanabilir. Bunun dışındaki domainlerin tamamında bu hata oluşacaktır. Yalnızca diğer domainlerin rdns kayıtları mail.domaiadi.com değilde smtp bannera eşit olacak şekilde girilirse bu hata giderilebilir. Hatayı gidermek için bu şekilde rdns kaydı girmek doğru mudur? 

Gönderildi : 19/06/2013 18:16

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

reverse kaydınız sunucu adınızla aynı olmalıdır.

Gönderildi : 20/06/2013 14:37

(@selims.yilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

serverdaki farklı ip'lerde bulunan domainler içinde mi? 

Gönderildi : 21/06/2013 02:04

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

reverse kaydını internet servis sağlayıcınız yapıyor hostame ve ip adresinizin eşleşmesi gerekiyor. Her domain için ayrı hostname yazamayacağınız için hepsinde aynı olması gerekiyor. Her domain için dns üzerinde spf kayıtları yapmanız gerekiyor.

Gönderildi : 21/06/2013 19:23

(@selims.yilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu şekilde yapınca da bazı blacklistlerde risk grubunda gözüküyorum.   http://www.uceprotect.net/en/rblcheck.php  

Ve aşağıdaki hatayı alıyorum: 

WARNING: Forward-DNS does NOT match Reverse-DNS.
DNS is INCONSISTENT.

Buna gözmü yummak gerekir? ilerde daha büyük problemlere yol açar mı?  

Gönderildi : 05/08/2013 14:29

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

o zaman sunucunuzda birden fazla ip olabilir ve mail çıkışı random olabilir. Bu nedenle sunucudaki tüm ip adresleri için aynı reverse kaydınız girdirmenizi öneririm.

UCE protect çok sinir bozucu bir blacklist saçma sapan nedenlerle sizin blogunuzu komple engelleyebilir. Bu nedenle fazla kullanıcısı yoktur.

Gönderildi : 15/08/2013 14:59

Paylaş: