Forum

Linux Serverda Payl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linux Serverda Paylaşım Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@MusaAY)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Benim sorunum paylaşmakta oldugum dosyaları kullanıcılar okuma yazma izni olarak açmam gerek ama tüm kullanıcılar paylaşımdaki dosyaları kullanabilecek ama değişiklikleri paylaşmış oldugum klasörde değişmeyecek yani cache gibi geçici bi yerde tutulmasının mümkünü var mı ? Bi arkadaşdan duymuştum ama yardımcı olursanız sevinirim. Paylaşmakta oldugum dosyalar oyunlar gibi okuma yazma istiyor yoksa çalışması mümkün değil.

Şimdiden Teşekkür Ederim

Linux server sistemi olarak ubuntu kullanıyorum ama bu mümkünse herhangi bi sisteme geçebilirim.

Gönderildi : 12/06/2013 05:57

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba

Benim sorunum paylaşmakta oldugum dosyaları kullanıcılar okuma yazma izni olarak açmam gerek ama tüm kullanıcılar paylaşımdaki dosyaları kullanabilecek ama değişiklikleri paylaşmış oldugum klasörde değişmeyecek yani cache gibi geçici bi yerde tutulmasının mümkünü var mı ? Bi arkadaşdan duymuştum ama yardımcı olursanız sevinirim. Paylaşmakta oldugum dosyalar oyunlar gibi okuma yazma istiyor yoksa çalışması mümkün değil.

Şimdiden Teşekkür Ederim

Linux server sistemi olarak ubuntu kullanıyorum ama bu mümkünse herhangi bi sisteme geçebilirim.

Merhaba,

Okuma yazma izni vericem yazmışsınız ancak değişiklikler, değişmeyecek diye belirtmişsiniz. Eğer bu izinleri verirseniz zaten bunu yapamazsınız ki?write yetkisi verildiğide zaten değişiklik yapma hakkı veriyorsunuz.

Değişen dosyaları belirleyebilrisiniz ama cache gibi bir yerde tutulması yapılamaz gibi gözüküyor.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 12/06/2013 14:55

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba

Şimdiden Teşekkür Ederim

Merhabalar,

Bu sisteme benzer bir sistem SSD cache teknoloji ile kullanılıyor ama oradaki olay tüm dosyalara yada çok kullanılan dosyalara hızlı erişim sağlamak. Ama bu tür bir olay olduğunu hi duymamıştım. Araştırmak lazım.

https://www.samba.org/samba/docs/man/manpages/

Ben bu onuya ayrıca bakacağım sizdrdiğim link üzerinden bakabilirsiniz. Ben birkaç şey buldum ama sizin istediğinizi karşılamıyor.

Gönderildi : 12/06/2013 15:16

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

http://www.geocities.ws/orville_torpid/papers/vfs_tutorial.html

Şuna bir bakın isterseniz.

Gönderildi : 12/06/2013 15:26

(@MusaAY)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şimdiden Teşekkür Ederim

Merhabalar,

Bu sisteme benzer bir sistem SSD cache teknoloji ile kullanılıyor ama oradaki olay tüm dosyalara yada çok kullanılan dosyalara hızlı erişim sağlamak. Ama bu tür bir olay olduğunu hi duymamıştım. Araştırmak lazım.

https://www.samba.org/samba/docs/man/manpages/

Ben bu onuya ayrıca bakacağım sizdrdiğim link üzerinden bakabilirsiniz. Ben birkaç şey buldum ama sizin istediğinizi karşılamıyor.

Merhaba

Tam olarak nasıl yapacagımı bilmiyorum linux da yeniyim fazla bi bilgiye sahip değilim.

Paylaşacagım dosyalar oyun klasörleri yani normal bi paylaşımdan bi farkı yok herhangi bi servis filan kullanmıyor. 

verdiginiz linkten bişey pek anlamadın 🙁 bana anlatabilirmisiniz ? 

Gönderildi : 12/06/2013 17:15

Paylaş: