Forum

Linux ile VmWare In...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linux ile VmWare Internet Problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@MuharremAYDIN)
Gönderiler: 67
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

VmWare 8 Üzerine Linux OpenSuse kurdum Ip ve Gw veriyorum ama internete cikamiyorum.

Bunun icin VmWare yada Linux ta bir Ayar mi yapmak gerekiyor.

VmWare DHCP ip dagitiyor gerci ben Linuxta Ip degistirdim ama yinede nafile.

böyle bir sorun ile karsilasan arkaadaslar var ise  yardimci olabilir iseniz sevinirim.

Kolay gelsin iyi calismalar

Gönderildi : 11/06/2013 02:53

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

kurduğunuz sanal makina farklı bir LAN üzerinde olabilir. kontrol ettiniz mi ? vmware üzerinde nat vardır ip adresiniz bu yüzden kendisi ayarlarına göre verecektir. elle verdiğinizde bazen çıkmama gibi problemler olabiliyor. otomatik alması önerimdir. en azından internete çıkana kadar.

Gönderildi : 11/06/2013 03:10

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, VM ayarlarından network baglantı seçeneğinin Bridge yad NAT olarak ayarlı olduğundan eminmisiniz ?

Vmware tools client üzerine yüklümü ?

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1014294  

Gönderildi : 11/06/2013 03:13

(@MuharremAYDIN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

VM üzerine Bridge ve NAT secenekleri var ve her ikisinide denedim malesef olmuyor...

Gönderildi : 11/06/2013 14:00

(@MuharremAYDIN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam Otomatik Ip de yaptim bu sefer VM dagittigi Ip aliyor o Ip de benim Networklen alakasi yok.

Birde farkli LAN üzerinde olabilir demissiniz onu anlamadim 1 Adet Interface var zaten ayni VM ede Windows7 ve Windows2012 yüklü onlarda problem yok.

kurduğunuz sanal makina farklı bir LAN üzerinde olabilir. kontrol ettiniz mi ? vmware üzerinde nat vardır ip adresiniz bu yüzden kendisi ayarlarına göre verecektir. elle verdiğinizde bazen çıkmama gibi problemler olabiliyor. otomatik alması önerimdir. en azından internete çıkana kadar.

Gönderildi : 11/06/2013 14:04

(@MuharremAYDIN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorun hal oldu Davut ve Ersin Hocam Tesekkürler ilginizden dolayi.

Ersin hocam dediginiz gibi VM Tools dan kaynaklaniyor Paketleri kurunca düzeldi

Tekrar Tesekkürler 

Merhaba, VM ayarlarından network baglantı seçeneğinin Bridge yad NAT olarak ayarlı olduğundan eminmisiniz ?

Vmware tools client üzerine yüklümü ?

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1014294  

Gönderildi : 11/06/2013 14:09

Paylaş: