Forum

linux hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

linux hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@bugraakman-2)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

iyi bir linux sistem yönetimi ve oracle bilgisine sahip olmam için neler yapmalıyım.  Bu konuda detaylı bilgi ve beceriye nasıl sahip olurum.

Gönderildi : 14/05/2013 14:38

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Oncelikle bu ise gonul ve emek vermelisin. Sonrasinda Linux egitim sitelerindeki uygulamalari kendi Lab ortaminda denemelisin. Ayni seyler Oracle icinde gecerlidir.

Gönderildi : 14/05/2013 16:48

(@bugraakman-2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam peki hangi linux sürümü kullanma konusunda kendimi geliştirsem iyi sistemci olurum. 

Gönderildi : 15/05/2013 13:46

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Linux ogrenmen konusunda hangi surum olacaginin aslinda pek bir onemi yok. Sadece yogurt yiyisleri biraz farkli oluyor fakat hepsinin temeli ayni. Eger illaki siralama istiyorsaniz benim siralamam, Redhat - Debian - Suse - Oracle Linux - Centos gibi olurdu heralde.

Gönderildi : 15/05/2013 14:03

(@bugraakman-2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Şuan kendi notebook ubuntu kurdum yalnız kimi komutlar hata veriyor. Bunun dışında alışır gibiyim.

Bir sorum daha olacaktı iyi sistemci olmam için hangi sürüm üzerinde daha derin yetkinlik kazanmalıyım.?

Gönderildi : 22/05/2013 19:43

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Şuan kendi notebook ubuntu kurdum yalnız kimi komutlar hata veriyor. Bunun dışında alışır gibiyim.

Bir sorum daha olacaktı iyi sistemci olmam için hangi sürüm üzerinde daha derin yetkinlik kazanmalıyım.?

gui tabanlı konfigurasyon programlarını kullanmadıgınız surece hangi surumu kullandıgınızın bir onemi yok 

Gönderildi : 22/05/2013 20:01

Paylaş: