Forum

Linux kontrol panel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linux kontrol panellerinin incelenmesi ve uygulanması

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@SametOzturk)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

yukarıda belirttiğim konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.... 

Gönderildi : 16/04/2013 20:03

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Daha öncede bir mesajınız vardı. Linuc kontrol panelden kastınız tam olarak nedir. ayrıca nasıl bir inceleme.

Gönderildi : 16/04/2013 20:57

(@SametOzturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

mesela başlattaki uygulamalar ne işe yarıyor görevlerini neler o şekilde olduğunu düşünüyorum.

Gönderildi : 16/04/2013 22:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Samet ;

Öncelikle sen hocan'dan yeteri kadar bilgi almamışsın gönderdiğin özel mesaja istinaden seni doğru bir şekilde yönlendirmeye çalışacağım.

Hocan senden Kontrol paneli olan c++ kullanarak bir uygulama yazmanı söylemiş ama biz 3 postundada olayda Hosting Kontrol Panelleri üzerinde yoğunlaşıyoruz doğal olarak hem sen sorularına çözüm bulamıyor forumda birden fazla post açarak post gereksizliği yaratıyorsun bu konu hakkında hassas davranmanı öneriyorum çünkü takibi zor oluyor.

Gelelim asıl meselemize hocanız mesela ne gibi bir uygulama istedi C++ üzerinde yani bir çok uygulama yapılabilir onu daha açık ve net şekilde bizlere yansıtabilirsen bizde sana bu doğrultuda daha kesin ve nokta vuruşu çözümler sunabiliriz.

Onun yanı sıra şunu yapabilirsek benim için kafidir dersen direk o şekilde bir çözüm yoluna gidelim.

Gönderildi : 16/04/2013 23:00

(@SametOzturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Herkeze Merhaba;

Sayın Yılmaz;

Hocama sorduğumda panelden tam kasıt nedir diye sormuştum ve bana kontrol panelleri demişti saat 18:00 beri nette araştırma yapıyorum pekte işime yarabilecek birşey bulamadım..

uygulama parduste'de yazılsa sorun olmaz 

Söyle bir sorum olucak ben bu panelleri nası tanıtabilirim ve panellere nasıl ulaşırım ,ne işe yaradıklarını nerden öğrenebilirim?

Uygulanmasındaysa basit birşey yapsak benim için kafidir ilginize teşekürler. 

Gönderildi : 16/04/2013 23:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Hosting Kontrol Panelleri hakkındamı bir yazı istiyorsun ? Yoksa C++ ile nasıl uygulama yazılır onumu ?

Gönderildi : 16/04/2013 23:58

(@SametOzturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aslında 2 side gerekiyor bana

Gönderildi : 17/04/2013 00:04

(@SametOzturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olurmusunuz

Hosting kontrol panelleri hakkında 

Gönderildi : 19/04/2013 13:18

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Verdiğin biglilerden bir şey çıkarmak mümkün değil. Detayda belirtmemişsin. Bu nedenle Cpanel ve Plesk ürünlerini sitelerinden inceleyebilirsin. Hocanın ne demek istediğini tam anlayamamışsın gibi geliyor banam

Gönderildi : 19/04/2013 14:15

(@SametOzturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Masaüstünüzde ekranın en altında bulunan çubuğa panel adı verilir.  Panel üzerindeki tüm öğeler birer programcıktır. Panelin kendisini de tek başına bir programcıktır. 

hocam'ınsöylediği şey kontrol panelleri oldu kendiside tam bilmediğinden dolayı benide fazla bilgilendiremedi 

Gönderildi : 19/04/2013 18:18

(@ErcihanNESELi)
Gönderiler: 10
Active Member

Sanırım bu senin işini görür. Bahsettiğin kısım görev çubuğu diye geçiyor panel olarak değil. 

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-vista/the-taskbar-overview

Linux panel olarak bahsedersen eğer cpanel plesk yada direct admin gibi yönetim panelleri gelir aklımıza ve hep o taraftan bir istek bekleriz senden. konuyu en başından bu şekilde açmış olsaydın eğer şu ana kadar böyle bir cevabı çoktan almış olurdun. 

Görev çubuğu, görsel açıdan yada kullanım bakımından farklılık göstersede linux ta da windows ta da mantığı aynıdır.

Gönderildi : 19/04/2013 19:59

(@SametOzturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

proje ödevi değiştirilmiştir.

Gönderildi : 22/04/2013 21:07

(@SametOzturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Linux işletim sisteminin bileşenleri nelerdir?

Gönderildi : 22/04/2013 21:54

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Merhaba 

ben size bir link vereyim ama  bu senin ödevin çabalaman lazım google arama sonuçları bile sana yeterli olur giriş aşaması olarak en azından bir kitap alıp okuyabilirsin kemal demirez'in yazmış olduğu bir kitap var linux 2012 diye tavsiyem budur  

verdiğim linkten inceleyebilrisin  

http://www.dosya.tc/server6/3asmNf/LINUX_AkareSoft.pdf.html

Gönderildi : 23/04/2013 03:50

(@SametOzturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

saolun çok işime yaradı tam aradığım bilgiler hepsi fazlasıyla mevcut..

Gönderildi : 26/04/2013 00:11

Paylaş: