Forum

ubuntuda internet s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ubuntuda internet sınırlaması nasıl yapılır..?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@haliltasdemir)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaslar ubuntu kurdum bilgisayarıma ama bunu sunucu olarak kullanacağım şırket için. squid ve sarg dıye yazılım var bıraz arastırdım ama tam olarak kurulumda hata verdi çalıştıramadım.acaba bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.?

ayrıntılı olarak bana kurulum öncesi ne yapılması gerektigini belirtirseniz sevinirim..çünki ben kurdum squid i ama configurasyon ayarlarını yapamadım.? 

Gönderildi : 15/01/2013 18:49

(@haliltasdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

neden cevap verme gereginde bulunmadınız anlamadım arkadaslar....

Gönderildi : 16/01/2013 12:47

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Sorunuzda daha açıklayıcı bilgiler verirseniz ve sabırlı olursanız mutlaka bir cevap alırsınız.

Gönderildi : 16/01/2013 14:29

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Ek olarak çözümpark içinde aratmış olsaydınız şu şekilde bir kurulum anlatımına da ulaşabilirdiniz : http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2008/03/27/ubuntu-zerinde-squid-proxy-server-ve-sarq-kurulumu.aspx . Kolay gelsin

Gönderildi : 16/01/2013 14:32

(@haliltasdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

zaten çözümpark taki kurulum şekline göre yapılandırmaya çalısıyorum kurulumm yaparken hiç bir hata vermedi hiç bir sorunda yok gibi görünüyor kurulum bitttikten sonra  nano  /etc/squid/squid.config komutyla yapılandırma ayarlarına girdigimde squid açılıyor fakat sitedeki kurulum şemasında pc hakkında ıp ayarları flan veriyo ekran dolu dolu çıkıyor yani welcome to squid flan..benimkinde sadece sayfayı açıyor içi bomboş.hiçbir bilgiyi göstermediginden dolayı devam edemiyorum..buarada squid 2.6 kurdum yani 4. aşamaya geçemedim....3 gündür ugrasıyorum...internetteki bütün kullanma klavuzlarını inceledim kayda değer birşey bulamadım ..?

Gönderildi : 16/01/2013 20:22

(@mehmetali)
Gönderiler: 140
Estimable Member

arkadas muhtemelen sen guncel versiyonu kurmsutursun muhtemelen squid dizini olmadıgı icin bos bi sayfa gelmistir

istersen soyle bi dene bak sırayla muhtemelen conf dosyasını goreceksin

cd ..

cd etc

ls

cd squid3 dur muhtemelen eski versiyonunu kurmuyor etc icersinden bi klasorleri bi incele squid3 varsa muhtemelen onun icindedir

kolay gelsin

Gönderildi : 17/01/2013 00:40

(@haliltasdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

çözüldü kod sudo nano /etc/squid3/squid.conf olcakmış...teşekkürler..:)

Gönderildi : 17/01/2013 19:59

Paylaş: