Forum

Pfsense Raporlarınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense Raporlarında Kullanıcı Adları

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
495 Görüntüleme
(@AliOsmanAkgul)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Değerli üstadlar çalıştığım kurumda Pfsense 2.0.2 sürümünü kurmuş durumdayım. Squid, Squidguard ve Lightsquid paketleri makinede kuruludur.

Log raporlarında kullanıcı adının görüntülenmesini istiyoruz, araştırmalarım sonuç vermedi nihayetinde sitenize üye olup konuyu sizlere sormak istedim. Bu işlemi (yapılabiliyorsa) tarafıma aktaracak birileri var mıdır? Not olarak sarg denemelerim de sonuç vermemiştir.

İlgilenen yetkililere şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılar.

Gönderildi : 14/01/2013 16:20

(@tacimbulut)
Gönderiler: 107
Estimable Member

Proxy Report bölümündeki yaptığınız ayarlar nedir?

Pfsensede dns olarak ne tanımlı ? 

Gönderildi : 19/01/2013 02:59

(@AliOsmanAkgul)
Active Member
Konu başlatıcı

Pfsense de tanımlı dnsler: 195.175.39.39 --- 195.175.39.40 tır. Umarım çözüm bulabiliriz.

Gönderildi : 31/01/2013 16:12

(@tacimbulut)
Estimable Member

IP resolve method (future) = DNS seçip PfSenseye telekom dnsi yerine içeride kullandığınız dns server ip adresini girip denedinizmi ?

http://58.69.211.144/conkevian/?q=node/235

Gönderildi : 01/02/2013 01:11

(@AliOsmanAkgul)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam dns yi, 192.168.2.1 olarak değiştirdim, ip resolve metodu DNS olarak düzenledim sonuç aynı.

Gönderildi : 01/02/2013 15:06

(@tacimbulut)
Estimable Member

proxy sunucunuzda /etc/hosts dosyasını düzenlemelisiniz.

ip_no client_hostname formatında istemcilere atadığınız ip-isim bilgilerini girin.
Terminal'den çalıştıracağınız ping client_hostname komutu ile bilgilerini kontrol et.

Dahasonra squid'in yapılandırma dosyası olan squid.conf dosyasına aşağıdaki yazmis olduğum iki satırı ilave edin
hosts_file /etc/hosts

log_fqdn on

squid.conf dosyasında yaptığınız değişikliğin squid tarafından algılanıp etkinleştirilmesi için squid -k reconfigure komutunu çalıştırın.  tail -f /var/log/squid/access.log komutu ile log dosyasını izlediğinizde istemcilerin ip numaraları yerine isimlerini görebilirsiniz.

Forumda gördüm deneme şansım olmadı!!!!

Gönderildi : 18/03/2013 23:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Pfsens in yeteneklerini bilmiyorum ama ayarlıyabilirsen squid in zaten Active Directory üzerinden username pass kontrolu var.

bununla Active Directory dlap ayarlarını içeren bir site link liyorum sende detaylı arayabilirsin.

http://www.papercut.com/kb/Main/ConfiguringSquidProxyToAuthenticateWithActiveDirectory

-------------------------------------------------------------------------------------------

any sufficiently advanced Operating System is indistinguishable from Linux.

Gönderildi : 19/03/2013 11:12

(@AkinAkdeniz)
Gönderiler: 163
Estimable Member

Pfsense raporlarında;

Örneğin captive portal için konuşuyorum,

Bir kullanıcının kullanıcı adı: adisoyadi / password: tckimlikno veya pasaportno şeklince giriş yaptığını düşünelim.

Bu kullanıcının raporlarında ip adresinin yanında bu captive portala giriş yaparken kullandığı kullanıcı bilgilerinin de görüntülenmesi sağlanabilir mi acaba? 

Gönderildi : 03/04/2013 17:51

Paylaş: