Forum

ayrı oturumda linuz

Bildirimler
Hepsini Temizle

ayrı oturumda linuz

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@IremSedef)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

ayrı bir oturumda ubuntu kurmak istiyorum. nasıl yapabilirim? nette kesin bir cevap veren bir link bulamadım? 😐

Gönderildi : 25/10/2012 19:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0

windows gibi baska kullanıcıda açar gibi ubuntu kuraman ama wmare veya virtuural box gibi sanallaştırma programlarıyla kurarak birden fazla sistemi

aynı anda kullana bilirsin ve asıl sisteminde linux yapacağın işlerden etkilenmez

Gönderildi : 25/10/2012 20:16

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

ayrı bir oturumda ubuntu kurmak istiyorum. nasıl yapabilirim? nette kesin bir cevap veren bir link bulamadım? 😐

Öncelikle başlıktaki linuz, olacak linux

Bilgisayarınızı herhangi bir işletim sistemiyle açtığınızda, buna oturum ismini verirsek, bu durumda aynı oturumda farklı bir işletim sistemi kullanamazsınız.

Bilgisayarınıza iki, üç farklı işletim sistemi yükleyebilir, bilgisayar açılışında size "-hangi işletim sisteminden açılayım?" sorusunu sordurtabilirsiniz.

Sanallaştırma teknolojilerini de kullanarak, oturum içerisinde farklı bir oturum oluşturabilir, bu şekilde Linux(Ubuntu, Debian, CentOS, Fedora) işletim sistemlerini deneyebilir, kullanabilirsiniz.

Saygılar 

Gönderildi : 27/10/2012 17:34

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer  buradaki wubi uygulamasını indirin. çalıştırdığınızda gidip ubuntunun sitesi üzerinden ubuntuyu download ediyor sonrasında sihirbaz üzerinde diskinizin örneğin 20 gb ını linux e ayırıyorsunuz. ve kurulumu tamamlayıp yeniden başlattığınızda sistem size hangi işletim sistemini açmanız geretiğini soruyor. ister linux ister windows kullanabiliyorsunuz. sonra canınız mı sıkıldı linuxtan windows u açarak program ekle kaldırdan wubi yi kaldırdığınızda tüm linux kalkmış oluyor. hepsi bu kadar.

Gönderildi : 29/10/2012 12:39

Paylaş: