Forum

SSH bağlantı Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSH bağlantı Sorunu

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
956 Görüntüleme
(@AvniDEMiR)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

iptables hata Arkadaşlar linux sunucuya ssh bağlantısı yapmıyorum. sunucuyu burda olan text seklinde kurdum kurulumda hiç bir sorun yok acaba sorun getvay kısmına sunucunun kulanacagı ip yimi yoksa ana sunucunun yani dedicaded kasanın ana ip sını mi yazacaktık

sshd restart attım olmadı açtım kapatım startlı gözüküyor gene olmadı ssh kurulu oldugunu nasıl anlarım yada nasıl kurarım yardım acil lütfen

[img] [/img]

Gönderildi : 02/09/2012 01:39

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

service iptable stop yaparak test edebilir misin?

Gönderildi : 02/09/2012 15:16

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

service iptable stop yaparak test edebilir misin?

#service iptables stop

#chkconfig iptables off [işletim sistemi tekrar başladığında servisin otomatik açılmaması için] 

Öneri : 

/etc/selinux/config

dosyasındaki

SELINUX=enforcing” kısmını “SELINUX=disabled” olarak değiştirirseniz, SELINUX serviside kapalı hale gelecektir. 

Bu işlemlerden sonra tekrar deneyebilir misiniz? 

Gönderildi : 03/09/2012 11:13

(@AvniDEMiR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dediklerinizi yaptım hat almıyorum ama yine bağlanmıyorum sanırım network ayarlarını yapamıyorum biraz acemiyim

şimdi bemim bir dedicaded kasam var kıraladım içinde wmvare exsi var ana ip sonu .105 ile bitiyo kulnacagım ip ise sonu.107

firma bana  bunu yazdı Başka bir sunucu üzerinde ip vermek isterseniz aşağıdaki gateway ile netmask'i kullanınız.

Netmask : 255.255.255.240
Gateway : ana ip.105

Dns olarak da : 8.8.8.8 ve 8.8.4.4

Ben şimdi manuel  ip adresine ve prefix kısmına ne yazacagım sonra

getway :------------------------buraya ne yazılacak

Premary DNS:----------      buraya

Secondary:--------- ve buray ne yazacagım

host name configuration kısmına ne yazmalıyım

bilgi veriseniz sevinirim

Gönderildi : 04/09/2012 00:43

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

bir editor ile /etc/sshd/sshd.conf dosyasını açarak  "permitrootlogin yes" satırının başındaki # I kaldırın.

service sshd restart komutunu verin. deneyin.

ssh her linuxta default yüklü gelir. yüklü edeğilse yum -y install sshd komutu ile yükleyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/09/2012 02:22

(@AvniDEMiR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bir editor ile /etc/sshd/sshd.conf dosyasını açarak  "permitrootlogin yes" satırının başındaki # I kaldırın.

ssh her linuxta default yüklü gelir. yüklü edeğilse yum -y install sshd komutu ile yükleyebilirsiniz.

kodu denedim ama no such file or directory  hatası verdi

Gönderildi : 09/09/2012 03:02

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

kodu denedim ama no such file or directory  hatası verdi

yanlış yazmışım şöyle deneyin,

nano /etc/ssh/sshd.conf

# işaretini kaldırın ve restart edin.

Gönderildi : 09/09/2012 04:02

(@AvniDEMiR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar olmadı bir türlü bana acaba teamwiever ile makşamları müsait oldugu bir an 10 dk yardım edebilirmi acaba

musait oldugunda ban pm ile telefonun iletirse sevinirim uygun bir zamanda görüşerek promlemimi çözelim lütfen

Gönderildi : 15/09/2012 02:09

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Avni Bey' in sorununu çözdük. route table ile ilgili problem yaşanmış

Gönderildi : 15/09/2012 22:28

(@AvniDEMiR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mücahid bey çok teşekkür ederim erinmediniz sıkılmadınız telefon ile arayarak sorunumu çözdünüz çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. İnanın bu işi bir çok kişiye yaptırabilirdim am insanlar öyle bir hall almışki yardım severliği bile maddiyata dökmüşler parayla satar olmuş. gerçekten tekrar teşşkür ederim. Umarım birgünde benim yardımım olur sizlere . Eğer dilerseniz Çözüm Park ekibine Teamspeak 3 serverimde sohbet ortamı sağlayabilirim yani sizlerin bilgisayar başında dileğinizce sohbet muhabbet yeri geldiğinde sorunlarınızı giderme konusunda yardımcı olabilirim teamspeak 3 skyp gibi sesli konuşma programı Skın reklam olrak algılamayın saten ts3 serverim herkese ücretsiz hizmet vermektedir. reklam olarak düşünüyorsanız. cevabımı silebilirsiniz . Sadece amacım yapılan iyiliğe bir şekilde iyikle karşılık vermek. Tüm yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkürler

Gönderildi : 16/09/2012 13:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Aydın bey merhaba,

Öncelikle portal kavramı ilk ÇözümPark ile doğmadı, forum kavramıda öyle malum 🙂 ancak ÇözümPark' ın en büyük güzelliği gerçekten çok ama çok sağlam bir kadrosunun olması. Bu kadro sadece ekip anlamında değil üyeleri yani sizlerinde içinde bulunduğu topluluk anlamında. Her topluluk kendince işler yapıyordur ama fedakarlık, samimiyet derseniz doğru yerdesiniz.

Nazik davetiniz için çok teşekkür ediyoruz, şu anda gündemimizde böyle bir proje yok ancak olması halinde sizinle iletişim geçeceğiz

Benim sizden bir ricam olacak, forum kurallarına uygun bir başlık olmamış bu nedenle lütfen bir dahaki sefere forum kurallarını iyice okuyup sorunuzu sorunuz

geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2012 17:55

(@AvniDEMiR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Frum kuralı için yaptıgım yanlıştan dolayı özür dilerim beki bir anlık dalgınlığım yada yardıma ihtiyacımdan dolayı dikkatsizliğim. Tekrar özür dilerim. bundan sornraki konularda dikkat edeceğim. Gerçektan birnemze yardımım olabilirse zilere ne mutlu bana.

Gönderildi : 18/09/2012 22:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Avni bey özürlük bir durum yok, ben sadece uyarmak istedim.

Teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2012 20:48

Paylaş: