Forum

CentOS 6 64bit adım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

CentOS 6 64bit adım adım yardım gerekli

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@ahmetcafoglu)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar yurt dışından bir vps aldım whm panel verdiler daha önce hiç kullanmadım şimdi bir kaç site barındırmak istiyorum çok araştırdım hep yarım yamalak dökümanlar var nerler yapmam gerekiyor bu sitelerin çalışması için türkçe kaynak varmı lütfen çok zor durumdayım 🙁  

Gönderildi : 14/03/2012 02:20

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Cpanel kurulu ise sizin başka bir kurulum yapmanıza gerek yok domains bölümünde alan adı açıyorsunuz.

Gönderildi : 14/03/2012 13:12

(@ahmetcafoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cpanel kurulu ise sizin başka bir kurulum yapmanıza gerek yok domains bölümünde alan adı açıyorsunuz.

Yok hocam cpanel kurulu değil sıkıntı orada zaten 🙁 

Gönderildi : 14/03/2012 16:54

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Size nasıl bir panel ekranı verdiler. Eğer vermedilerse nasıl yöneteceksiniz. Ekran görüntüsü gönderebilirmisiniz.

Gönderildi : 14/03/2012 19:07

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

O zaman SSH üzerinden apache mysql dns gibi servisleri kurmanız gerekecektir. Hangi servisleri çalıştıracaksınız.

Gönderildi : 14/03/2012 21:07

(@ahmetcafoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

O zaman SSH üzerinden apache mysql dns gibi servisleri kurmanız gerekecektir. Hangi servisleri çalıştıracaksınız.

hocam herşeyi kurdum herşey takır takır çalıştı daha doğrusu bir uzman kontrolünde ama yanlışlıkla www/root dizininden phpmyadmin klasörünü sildim 

Gönderildi : 14/03/2012 22:42

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Sadece klasörünü sildiysen tekrar yükleyerek chown komutu ile izinlerini ayarlaman gerek. Conf dosyasında bir değişiklik olmayacağı için orada bir işlem yapmana gerek yok.

Gönderildi : 15/03/2012 12:04

Paylaş: