Forum

Centos SeLinux ve F...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Centos SeLinux ve Firewall sorunu

CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba Arkadaşlar ;

Sunucumda 443 (SSL) portunu açmak istiyorum, fakat uyguladığım SSH komutları başarıyla tamamlansada hiçbir şekilde 443'den erişim yapamıyorum. SELinux'u ve Firewall'ı disable ediyorum yine erişim sağlayamamaktayım.

Bu konuda daha ayrıntılı bilgi nasıl verilir bilmiyorum ama fikirlerinizi aldıktan sonra, uyguladığım komutlar ve yaptıklarımla ilgili kısa bir yazı yazabilirim.

 Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/02/2012 21:39

Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Cihazın önünde bir Firewall var ise ondan da açmanız gerekecektir. Ayrıca iptables kurulumu yapılmış olabilir bu servisi stop ederek test edebilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2012 20:04

Mustafa Gökhan KURT
(@mustafagokhankurt)
Üye

Arkadaşım, #service iptables stop ile local firewall'u kapattın ok. #setenforce 0 ile selinux'u kapattın. Bu komut çalıştırıldığında selinux kapanmıyor. # vi /etc/sysconfig/selinux  dosyasındaki SELINUX=enabled 'ı disabled olarak değiştirin ve makineye reboot atın. Böylece server tarafından emin olabilirsin. Daha sonra 443 portunun ucundaki servisi kontrol et. Servisin çalıştığından eminsen, Server'ın önündeki firewall'a 443 portu için bu server'a access rule oluştur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/02/2012 12:30

Paylaş: