Forum

Centos SeLinux ve F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Centos SeLinux ve Firewall sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar ;

Sunucumda 443 (SSL) portunu açmak istiyorum, fakat uyguladığım SSH komutları başarıyla tamamlansada hiçbir şekilde 443'den erişim yapamıyorum. SELinux'u ve Firewall'ı disable ediyorum yine erişim sağlayamamaktayım.

Bu konuda daha ayrıntılı bilgi nasıl verilir bilmiyorum ama fikirlerinizi aldıktan sonra, uyguladığım komutlar ve yaptıklarımla ilgili kısa bir yazı yazabilirim.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim. 

Gönderildi : 18/02/2012 22:39

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Cihazın önünde bir Firewall var ise ondan da açmanız gerekecektir. Ayrıca iptables kurulumu yapılmış olabilir bu servisi stop ederek test edebilir misiniz?

Gönderildi : 20/02/2012 21:04

(@mustafagokhankurt)
Gönderiler: 294
Reputable Member

Arkadaşım, #service iptables stop ile local firewall'u kapattın ok. #setenforce 0 ile selinux'u kapattın. Bu komut çalıştırıldığında selinux kapanmıyor. # vi /etc/sysconfig/selinux  dosyasındaki SELINUX=enabled 'ı disabled olarak değiştirin ve makineye reboot atın. Böylece server tarafından emin olabilirsin. Daha sonra 443 portunun ucundaki servisi kontrol et. Servisin çalıştığından eminsen, Server'ın önündeki firewall'a 443 portu için bu server'a access rule oluştur.

Gönderildi : 27/02/2012 13:30

Paylaş: