Forum

command prompt (cmd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

command prompt (cmd) allias - ssh

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,945 Görüntüleme
(@SalihPALA)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Biraz araştırdım fakat net bir çözüm bulamadım. Umarım burada çözüm bulabilirim. Amacım Command Prompt (klasik cmd) ile ssh (atma) bağlantı sağlamak ve ekstra cmd üzerinde kendi allias'larımı girmek (Örnek ls=dir gibi).  Bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

Gönderildi : 09/02/2012 21:53

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

http://www.windows-commandline.com/2009/01/windows-command-line-ssh.html   adresinde de önerilen Openssh for windows  uygulamasını indirip bununla isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer yandan PowerShell komutlarını kullanarak bunu yapmak için http://www.nsoftware.com/powershell/tutorials/remote.aspx   nsoftware'in geliştirdiği cmdlet'leri kullanabilirsiniz. PowerShell içerisinde istediğiniz script ya da komut için alias tanimlamak son derece kolay.

iyi çalışmalar,

Mesut ALADAĞ.

Gönderildi : 10/02/2012 03:21

(@SalihPALA)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu konuda cmd veya powershell üzerinden SSH atma ile ilgili bir gelişme bulamadım. Şayet Kullanan varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Gönderildi : 25/05/2012 11:11

(@mustafagokhankurt)
Gönderiler: 294
Reputable Member

Arkadaşım, sadece merak ettimde, neden command prompt dan ssh çekmek istiyorsun. Eğer windowsda çalıştırmayı düşündüğün bir script için bunu yapmak istiyorsan putty.exe, plink.exe ikilisini kullanabilirsin.

Gönderildi : 25/05/2012 18:06

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Biraz araştırdım fakat net bir çözüm bulamadım. Umarım burada çözüm bulabilirim. Amacım Command Prompt (klasik cmd) ile ssh (atma) bağlantı sağlamak ve ekstra cmd üzerinde kendi allias'larımı girmek (Örnek ls=dir gibi).  Bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

Putty programını windows klasörü için ssh adıyla kaydet.

Gönderildi : 27/05/2012 18:32

(@mustafagokhankurt)
Gönderiler: 294
Reputable Member

Merhaba,

Putty programını windows klasörü için ssh adıyla kaydet.

#ssh [ip] -l [usename] -pw [password]    putty'yi C:\> altında test ettim, bu şekilde çalışıyor.

Gönderildi : 28/05/2012 14:41

Paylaş: