Forum

dns içerisinde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dns içerisindeki kayıtları tönlendirme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

forumdaki arkadaşların yardımıyla dns serverı kurmayı başardım telnet ile denediğimde 53 portuna dns bağlanıyor. Buraya kadar herşey güzel ama dns içerisine kayıt girme işleminde başarılı olamadım zone oluşturdum içerisinde gerekli değişikliklerde yaptım örneğin deneme.com.zone içerisine veya nereye yönlendirme işlemi yaptırabilirm. baya bir araştırdım ama maalesef çözemedim

oluşturduğum zone içerisinde yaptığım ayarlar aynen bu şekildedir

Gönderildi : 09/02/2012 18:14

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Neyi nereye yönlendirmek istiyorsunuz? Lütfen detaylı yazın. Tamam dns'i kurduğunuzu anladım ama sorununuzu anlamadım maalesef.

Gönderildi : 09/02/2012 18:39

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

Şöleki murat bey dns serverı kurdum ama örneğin almış olduğum domaine bağlı olarak  dns yönlendirmesi yapmak istiyroum elimdeki domain ismi örnek // cozum.com kurduğum dns üzerinde  sorun.cozum.com 8.8.8.8 gibi yönlendirme yapmak istiyorum kısacası host kaydı oluşturmak istiyorum sorun.cozum.com  dediğimde 8.8.8.8  ip adresine yönlendirmesini istiyorum. bunu nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 10/02/2012 11:33

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

cozum.com içinde A kaydı açın name kısmına sorun yazın ip adresi kısmınada 8.8.8.8 yazın.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 12/02/2012 13:38

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Şöleki murat bey dns serverı kurdum ama örneğin almış olduğum domaine bağlı olarak  dns yönlendirmesi yapmak istiyroum elimdeki domain ismi örnek // cozum.com kurduğum dns üzerinde  sorun.cozum.com 8.8.8.8 gibi yönlendirme yapmak istiyorum kısacası host kaydı oluşturmak istiyorum sorun.cozum.com  dediğimde 8.8.8.8  ip adresine yönlendirmesini istiyorum. bunu nasıl yapabilirim.

Alan adınız için Nameserver tanımlamasını alan adını aldığınız yerden yapmayı unutmayın aksi takdirde sizin kurduğunuz DNS sunucunun bu alan adı için hiç bir hükmü olmaz.

Gönderildi : 09/03/2012 03:56

Paylaş: