Forum

Pfsense 2.0 RC1 Cap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense 2.0 RC1 Captiva Portal

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@sahinkardas)
Gönderiler: 224
Reputable Member
Konu başlatıcı

Pfsense 2.0 RC1 Captiva Portal kurup kullanmak istiyorum. Burada yapmak istediğim default kullanıcılara bant genişliği 50 kb verme yönetime izin sınırsız verme zaten pass-through MACs kategorisine mac girip yönetim grubunda kişilere sınırsız yapıyorum. Kolej de 250 makina bulunmakta bunlarda interneti sömürüyorlar bundan dolayı bir kullanıcı ve bir şifre verip herkez o kullanıcı ve şifre ile giriş yapsın yada hiç şifre ve kullanıcı adı sormayın direk bağlansın ama bant sınırlama 50 kb üzerine çıkmasın. Yapmak istediğim bu aslında çok sıkıntı çekiyorum bu konuda

1.2.3 sürümünde yaptım bir kullanıcı ile başaramadım birisi girdiğinde diğeri belli bir saniye sonra tekrar kullanıcı adı ve şifre soruyor o zaman sıkıntı oluyor tabii

bundan başka bir yol varsa o da olur fark etmez yeter ki ben bant sınırlama koyayım. Yönetim de sınırsız olsun.

Teşekkürler

Gönderildi : 09/05/2011 12:24

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Çözüm yolunu siz kendiniz üretmişsiniz zaten, ben ufak eklemeler yapıcam.

* CP login ekranı için süre arttırımına giderek, login ekranı problemini çözebilirsiniz.

Idle timeout : 840 

Hard timeout : 840 minutes değerleri işinizi görür.

* Enable per-user bandwidth restriction başlığı altında,

Download : 400 

Upload :  200 değerleri de 50 kb bağlantı hızı ve 25 kb upload hızı için ideal değerler.

* Yönetim için,

Pass-through Macs işinizi görür. Hatta bu panelde yönetim kadrosuna bile yüksek band genişliğinde sınırlama getirebilirsiniz.

Pf 2.0 yeni özelliklerinden biri

Keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2011 12:57

(@sahinkardas)
Gönderiler: 224
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çözüm yolunu siz kendiniz üretmişsiniz zaten, ben ufak eklemeler yapıcam.

* CP login ekranı için süre arttırımına giderek, login ekranı problemini çözebilirsiniz.

Idle timeout : 840 

Hard timeout : 840 minutes değerleri işinizi görür.

* Enable per-user bandwidth restriction başlığı altında,

Download : 400 

Upload :  200 değerleri de 50 kb bağlantı hızı ve 25 kb upload hızı için ideal değerler.

* Yönetim için,

Pass-through Macs işinizi görür. Hatta bu panelde yönetim kadrosuna bile yüksek band genişliğinde sınırlama getirebilirsiniz.

Pf 2.0 yeni özelliklerinden biri

Keyifli çalışmalar 

öncelikle tşk ediyorum

yönetim için o özelliği siz söyledikten sonra gördüm süper oldu gerçekten.

1.2.3 sürümünde kullanıcı ekleme vardı 2.0 da göremedim kullanıcı nasıl ekliyorum normal default kullanıcılar için yani herkez bir kullanıcı ve bir şifre ile giriş yapması için zamanı dediğiniz gibi yaptım 840 olarak, ama aktif yaptımığımda kullanıcılar nasıl giriş yapacak

Gönderildi : 09/05/2011 14:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Pf  2.0 yeniliklerinden biri daha.

CP kullanıcı tanımlama artık System / User tabı altında gerçekleşmekte.

Ayrıca bu tab üzerinde hangi kullanıcının pf panelinin hangi bölümlerine ulaşabileceğini belirleyebiliyoruz.

ki 1.2.3 sürümünde sadece cp kullanıcıları açıp, yönetebilecek kullanıcılar oluşturamıyor ve çoğu zaman sistemin kontrolü komple o kullanıcıda oluyordu.

Şimdi sadece CP yönetimini belirlidiğimiz bir kullancıya veriyoruz ve diğer tab'lara erişim sağlayamıyor.

Keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2011 16:22

Paylaş: